nemzetisport.hu 2014.06.22 17:55 Frissítve: 2015.01.22 01:49

Ismét egy csere döntött, Belgium a legjobb 16 között

Belgium a csereként beálló Divock Origi hajrábeli góljával 1–0-ra legyőzte Oroszországot, és továbbjutott a H-csoportból.

Divock Origi (17) a belgák győztes gólját lövi (Fotó: Reuters)

H-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Belgium–Oroszország 1–0 (0–0)

Rio de Janeiro, Maracana, 73 819 néző. Vezette: Brych (német)
BELGIUM: Courtois – Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vermaelen (Vertonghen, 31.) – Witsel, Fellaini, De Bruyne – Mertens (Mirallas, 75.), Lukaku (Origi, 57.), Hazard. Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Kozlov (Jescsenko, 62.), Ignasevics, V. Berezuckij, Kombarov – Fajzulin, Glusakov, Satov (Dzagojev, 83.) – Kanunnyikov, Szamedov (Kerzsakov, 89.), Kokorin. Szövetségi kapitány: Fabio Capello
Gólszerző: Origi (88.)

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva nézheti meg!

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

GYORS ÖSSZEGZÉS

A két csapat nagyon egymásba futott ezen a forró brazíliai délutánon: a statisztikai mutatók alapján sokáig úgy tűnt, évekig játszhatnak, akkor sem születik gól – illetve ha igen, akkor érkezik rá a gyors válasz.

Az inkább a küzdelem, mintsem a szép játék dominálta tempós mérkőzés első félidejében a belgáknak, a másodikban az oroszoknak volt egy ígéretes 10-15 percük. A hajrára ismét feltámadtak a „vörös ördögök", és a 88. percben egy nagyszerű kontra végén Eden Hazard balról érkező passzát Divock Origi közelről a hálóba vágta (1–0).

Az összes vb-mez

A győzelemmel Belgium hatpontos, és tovább is jutott a csoportjából. A „vörös ördögök” harmadik világbajnoki gólját is egy cserejátékos szerezte.

ELPUSKÁZOTT OROSZ HELYZETEK

A meccs egészét tekintve az oroszok kevesebbet támadtak, Fabio Capello emberei jobbára távoli lövésekkel kísérleteztek, de két ígéretes lehetőségük azért akadt. A 44. percben Gyenyisz Glusakov iramodott meg a bal oldalon, beadására Alekszandr Kokorin egyedül ugrott fel, de a bal alsó sarok mellé fejelt. A 81. percben – még mindig nulla–nullánál – Satov keresztpassza után Andrej Jescsenko a 16-oson belülről, jobbról a hosszú sarok mellé lőtt.

A FINESZ MÉG HIÁNYZIK A BELGA TÁMADÁSOKBÓL

Leszámítva az utolsó tíz percet – amikor Kevin Mirallas szabadrúgásból kapufát lőtt, Eden Hazard közeli lövését pedig az egyébként jól játszó Szergej Ignasevics blokkolta –, a belgák nem támadtak olyan ígéretesen, mint az Algéria ellen 2–1-re megnyert nyitó meccsük második félidejében. Akciófűzésük egyelőre nem felel meg azoknak a várakozásoknak, amelyek a keret összetétele alapján keletkeztek a futballbarátokban – jól jellemzi ezt Romelu Lukaku lecserélése nem egészen egyórányi játék után.

A legtöbb veszély a Dries Mertensre épülő jobb oldali belga akciókban mocorgott, de a Napoli támadójának sem a lövésekkel, sem a beadásokkal nem volt igazán szerencséje. A második félidőre őt is megzabolázták, a hajrára lecserélték.

VESZTESÉG A BELGA OLDALON

Szót érdemel még, hogy a belgák elveszítették Thomas Vermaelent: az alkapitány a meccs legelején összefejelt Alekszandr Szamedovval, utána még folytatni tudta a játékot, de fél óra elteltével cserét kért. Sérülése súlyosságáról egyelőre nincs információ.

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
  1. Belgium 2 2 3–1 +2  6
  2. Algéria 2 1 1 5–4 +1  3
  3. Oroszország 2 1 1 1–2 –1  1
  4. Dél-Korea 2 1 1 3–5 –2  1
PROFI FILMKÉSZÍTÉS OKOSTELEFONNAL

A Sony Xperia Z2 okostelefonnal önből is profi rendező válhat! Az Xperia Z2-vel például 120 képkockát készíthet másodpercenként. Speciális trükkök növelik felvételei értékét, sekély mélységélességet szimulálhat, vicces animációkat, hangeffekteket használhat fel. Ráadásul víz alatt is készíthet felvételeket! (x)

Látogasson el Youtube-csatornánkra is, ahol további érdekességeket mutatunk önnek!

KERETEK

Belgium
Kapusok: 13 Sammy Bossut (Zulte Waregem), 1 Thibaut Courtois (Atlético Madrid – spanyol), 12 Simon Mignolet (Liverpool – angol)
Védők: 2 Toby Alderweireld (Atlético Madrid – spanyol), 23 Laurent Ciman (Standard Liege), 4 Vincent Kompany (Manchester City – angol), 18 Nicolas Lombaerts (Zenit – orosz), 15 Daniel Van Buyten (Bayern München – német), 21 Anthony Vanden Borre (Anderlecht), 3 Thomas Vermaelen (Arsenal – angol), 5 Jan Vertonghen (Tottenham – angol)
Középpályások: 22 Nacer Chadli (Tottenham – angol), 16 Steven Defour (Porto – portugál), 19 Mousa Dembélé (Tottenham – angol), 8 Marouane Fellaini (Manchester United – angol), 6 Axel Witsel (Zenit – orosz), 20 Adnan Januzaj (Manchester United – angol)
Támadók: 10 Eden Hazard (Chelsea – angol), 9 Romelu Lukaku (Everton – angol), 14 Dries Mertens (Napoli – olasz), 11 Kevin Mirallas (Everton – angol), 17 Divock Origi (Lille – francia), 7 Kevin De Bruyne (Wolfsburg – német)
Szövetségi kapitány: Marc Wilmots

Oroszország
Kapusok: Igor Akinfejev (CSZKA Moszkva), 12 Jurij Lodigin (Zenit), 16 Szergej Rizsikov (Rubin Kazany)
Védők: 14 Vaszilij Berezuckij, (CSZKA Moszkva) 4 Szergej Ignasevics (CSZKA Moszkva), 3 Georgij Scsennyikov (CSZKA Moszkva), 13 Vlagyimir Granat (Dinamo Moszkva), 2 Alekszej Kozlov (Dinamo Moszkva), 22 Andrej Jescsenko (Anzsi Mahacskala), 23 Dmitrij Kombarov (Szpartak Moszkva), 5 Andrej Szemjonov (Tyerek Groznij)
Középpályások: Igor Gyenyiszov (Dinamo Moszkva), 18 Jurij Zsirkov (Dinamo Moszkva), 21 Alekszej Ionov (Dinamo Moszkva), 10 Alan Dzagojev (CSZKA Moszkva), 15 Roman Sirokov (FK Krasznodar), 8 Gyenyisz Glusakov (Szpartak Moszkva), 20 Viktor Fajzulin (Zenit), 17 Oleg Satov (Zenit), 19 Alekszandr Szamedov (Lokomotiv Moszkva)
Támadók: 11 Alekszandr Kerzsakov (Zenit), 9 Alekszandr Kokorin (Dinamo Moszkva), 6 Makszim Kanunnyikov (Amkar Perm)
Szövetségi kapitány: Fabio Capello