Az angol válogatott 26 év után vágott ismét nyolcat

2013.03.22. 23:04
A labdarúgó világbajnoki selejtező H-csoportjában Anglia idegenben 8–0-ra kiütötte San Marinót, Ukrajna Lengyelországban nyert 3–1-re, Montenegró pedig tíz emberrel harcolta ki a sikert Moldovában.

Az angolok már a mérkőzés elején rohamozni kezdték Simoncini kapuját, és bár Lampard lövését még védte a kapus, majd Oxlade-Chamberlain kapufát lőtt, a 12. percben megszerezték a vezetést: DellaValle akart menteni az ötösnél Rooney elől, pechére saját kapujába belsőzött (0–1).

A 28. perctől kezdve aztán kinyílt az angol gólzsák, Oxlade-Chamberlain kényszerítőzött Rooneyval mielőtt 13 méterről a kapu közepébe lőtt, majd egy érvénytelenített találat után Oxlade-Chamberlain lefejelt labdáját rúgta közelről a kapuba Defoe(0–3).

A 39. percben már néggyel vezettek az angolok, Young 28 méteres bombája a lécről vágódott a kapuba, majd Rooney átlépős csele után Lampard belsőzött a kapu bal oldalába, így a szünetre 0–5-tel fordultak a csapatok.

A második félidő elején sem álltak le az angolok, és az 50. percben Rooney tekerését még a léc fölé ütötte a kapus, az 54.-ben 24 méteres szabadrúgása már a jobb alsóban kötött ki (0–6).

Egy óra játékhoz érve a csereként beálló Osman fejelt közelről kapufát, a 70. percben aztán megszerezte a hetedik gólt is az angol válogatott, a szintén csere Sturridge fejelt Young beadása után a kapuba (0–7).

A 77.-ben már nyolc volt közte, Walker beadása után Defoe ismét betalált, és bár ezt követően is nyomtak az angolok, újabb gól már nem született, így végül 8–0-ra diadalmaskodtak.

Az angolok 1993 óta nem szereztek legalább hét gólt, akkor szintén San Marino ellen, 7–1-re nyertek a háromoroszlánosok, nyolcat pedig 1987 óta nem, akkor Törökország ellen nyertek 8–0-ra.

Ugyanebben a csoportban Montenegró idegenben 1–0-ra legyőzte Moldovát. A találkozó krónikájához hozzátartozik Montenegró Milorad Pekovics kiállítása miatt a 63. perctől kezdve emberhátrányban futballozott Moldova ellen, de a 79. percben ez sem akadályozta meg Mirko Vucsinicset abban, hogy megszerezze a győztes gólt. A 91. percben aztán kiegyenlítődött a létszám, Alexandru Gatcan is megkapta második sárgáját, az eredmény azonban már nem változott.

Még egy meccset játszottak a H jelű csoportban, a legutóbbi kontinensbajnokság két házigazdája, Lengyelország és Ukrajna Varsóban találkozott, ahol a vendégek már a második percben megszerezték a vezetést Jarmolenko találatával, sőt a 7.-ben már kettővel mentek, miután Huszev is eredményes volt.

A házigazda előtt a 18. percben felcsillant a visszajövetel esélye, Piszczek találata után azonban nem a lengyelek, hanem a félidő hajrájában ismét a vendégek voltak eredményesek, és mivel a második játékrészben egyik háló sem rezdült meg, így Ukrajna 3–1-re nyert.

H-CSOPORT
MOLDOVA–MONTENEGRÓ 0–1 (0–0)
Chisinau
, Zimbru Stadion. V: Daniele Orsato (olasz)
MOLDOVA:
S. Pascenco – Golovatenco, Bulgaru, Bordian, Epureanu – Gatcan, Dedov, Ionita, Gheorghiev (Josan, 78.), A. Pascenco – Sidorenco. Szövetségi kapitány: Ion Caras
MONTENEGRÓ:
M. Bozsovics – Pavicsevics, Basza, Szavics, Volkov, V. Bozsovics (Vukcsevics, 66.) – Pekovics, Zverotics, Kaszalica (Damjanovics, 45.) – Jovetics, Vucsinics (Novakovics, 80.). Szövetségi kapitány: Branko Brnovics
Gólszerző:
Vucsinics (78.)
Kiállítva:
Gatcan (91.), ill. Pekovics (61.)

LENGYELORSZÁG–UKRAJNA 1–3 (1–3)
Varsó,
Nemzeti Stadion. V: Pavel Kralovec (cseh)
LENGYELORSZÁG: Boruc – Piszczek, Boenisch, Glik, Wasilewski – Krychowiak, Rybus (Kosecki, a szünetben) – Blaszczykowski, Lukasik (Obraniak, 59.), Majewski (Teodorczyk, 76.) – Lewandowski. Szövetségi kapitány: Waldemar Fornalik
UKRAJNA: Pjatov – Hacseridi, Kucser, Sevcsuk, Fedeckij – Huszev (Morozjuk, 93.), Rotany, Sztyepanyenko (Timoscsuk, 60.), Harmas (Bezus, 92.) – Jarmolenko, Zozulja. Szövetségi kapitány: Mihail Fomenko
Gólszerző: Piszczek (18.), ill. Jarmolenko (2.), Huszev (7.), Zozulja (45.)

SAN MARINO–ANGLIA 0–8 (0–5)
Serravalle, Olimpiai Stadion. V: Alan Bieri (svájci)
SAN MARINO: Simoncini – F. Vitaioli, Palazzi, Della Valle, Simoncini, Cervellini – Gasperoni, Bollini (Valentini, 81.), Cibelli (Buscarini, 68.) – Selva (Rinaldi, 75.), M. Vitaioli. Szövetségi kapitány: Giampaolo Mazza
ANGLIA: Hart – K. Walker, Smalling, Lescott, Baines – Cleverley (Osman, 56.), Lampard (Parker, 67.) – Oxlade-Chamberlain, Rooney (D. Sturridge, 56.), Young – Defoe. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Gólszerző: Della Valle (12. – öngól), Oxlade-Chamberlain (28.), Defoe (35., 77.), A. Young (39.), Lampard (42.), Rooney (54.), D. Sturridge (70.)