Argentína ötgólnyit javult Bolíviában Maradona óta

2013.03.26. 23:15
Marcelo Martins fejjel szerezte meg a vezetést Bolíviának (Fotó: Reuters)
Az argentin labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott Bolíviában a dél-amerikai világbajnoki selejtezők 12. játéknapján.

Alejandro Sabella nyolc helyen változtatott az argentinok kezdőcsapatán a négy nappal korábbi, Venezuela elleni meccshez képest, csak Sergio Romero, Javier Mascherano és Lionel Messi jelentette az állandóságot. Öt védő is helyet kapott a vendégeknél, ám hátsó soruk válogatott szinten rendkívül tapasztalatlan volt, José Basanta (0), Gino Peruzzi (2), Sebastián Enrique Domínguez (2) és Hugo Campagnaro (8) összesen 12 fellépést tudhatott maga mögött, Clemente Rodríguez a maga 17 válogatottságával rutinosnak számított közöttük.

Nem is állt a helyzet magaslatán az argentin védelem, az első negyedórában Romerónak két nagy bravúrt is be kellett mutatnia, a 25. percben viszont már ő is tehetetlen volt Marcelo Martins fejesénél. 1–0

A La Paz-i magaslat ezúttal is megtette hatását, a kék-fehér alakulat tudásbeli fölényéből nem sok látszott, Bolívia abszolút nem játszott alárendelt szerepet, sőt. Az argentinok leginkább kontrákból veszélyeztettek, és egy ilyen végén sikerült egyenlíteniük: a 44. percben Rodríguez bal oldali beadása után Éver Banega 11 méterről bólintott a bal alsó sarokba, megszerezve első gólját a felnőtt nemzeti csapatban. 1–1

Bolívia a második félidő elejét is megnyomta, de ezt az időszakot megúszta a vendégalakulat. Banegát a 62. percben lecserélték, ám előtte még megszerezhette volna második gólját, remek csavarását azonban Sergio Galarza a levegőben úszva látványos mozdulattal hárította.

A bolíviai kapusnak nem ez volt az utolsó nagy bravúrja, egy ízben ugyanis Messi egy az egyben vezethette rá a labdát, ám nem tudta gólra váltani a helyzetet. Az argentinoknak így be kellett érniük az 1–1-gyel, de a legutóbbi bolíviai kirándulásukhoz képest így is ötgólnyit (és egypontnyit) javultak, 2009 áprilisában ugyanis szintén vb-selejtezőn 6–1-es vereségbe szaladtak bele még Diego Maradona irányításával.

A chilei válogatott fontos győzelmet aratott hazai pályán Uruguay ellen. Jorge Sampaoli hazai pályán játszó csapata Esteban Paredes és Eduardo Vargas góljával 2–0-ra győzte le riválisát, és megelőzte a táblázaton. Ugyancsak fontos győzelmet aratott Venezuela, amely az eddig jól teljesítő Kolumbiával szemben szerezte meg a három pontot. Az összecsapást eldöntő találatot José Rondón szerezte a 13. percben. Ecuador hazai pályán érvényesítette a papírformát, és könnyedén, 4–1-re győzött a zóna utolsó helyén álló Paraguay ellen.

VB 2014, SELEJTEZŐK, DÉL-AMERIKAI ZÓNA
12. JÁTÉKNAP

BOLÍVIA–ARGENTÍNA 1–1 (1–1)
La Paz. Vezette: Osses (chilei)
BOLÍVIA: Galarza – Raldés, Zenteno, L. Gutiérrez, D. Bejarano (Arce, 65.) – Veizaga, Chumacero, Torrico (M. Bejarano, a szünetben), Cardozo (Mojica, 73.) – Saucedo, Martins. Szövetségi kapitány: Xabier Azkargorta
ARGENTÍNA: Romero – Peruzzi, S. Dominguez, Campagnaro, Basanta, C. Rodríguez – Banega (Ponzio, 62.), Mascherano – Palacio (Di Santo, 86.), Messi, Di María (Guinazú, 90.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
Gólszerző: Martins (25.), ill. Banega (44.)

ECUADOR–PARAGUAY 4–1 (1–1)
Quito. V: Ricci (brazil)
ECUADOR: A. Domínguez – Valencia, Achilier, Erazo, Ayoví – Noboa, Quinónez (Saritama, 70.), J. Paredes, J. Montero (Ibarra, 84.) – C. Benítez, Caicedo (J. Rojas, 80.). Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda
PARAGUAY: Barreto – P. da Silva, Aguilar, Samudio, Piris (N. Valdéz, 60.) – Riveros, Oviedo, V. Ayala, Ortiz (Cáceres, a szünetben) – É. Benítez, Luis Caballero (Velázquez, 78.). Szövetségi kapitány: Gerardo Pelusso
Gólszerzők: Caicedo (37.), J. Montero (49.), É. Benítez (53.), Aguilar (75. – öngól), ill. Luis Caballero (14.)

CHILE–URUGUAY 2–0 (1–0)
Santiago de Chile. V: Pitana (argentin)
CHILE: Bravo – Isla (M. González, 85.), Jara, J. Rojas, Mena – Medel, M. Díaz, Aránguiz (M. Fernández, 59.) – Beausejour (Carmona, 70.), Paredes, Vargas. Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
URUGUAY: Muslera – Aguirregaray (A. Silva, a szünetben), Lugano, Godín – Á. Pereira, Arévalo, Á. González, G. Ramírez (Forlán, 70.) – Lodeiro (C. Rodríguez, 82.), L. Suárez, Cavani. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
Gólszerzők: Paredes (10.), Vargas (78.)

VENEZUELA–KOLUMBIA 1–0 (1–0)
Ciudad Guayana. V: Arias (paraguayi)
VENEZUELA: D. Hernández – Cichero (Feltscher, 84.), Vizcarrondo, Túnez (A. Flores, 61.),
– A. González, Arango, C. González, Lucena, Rincón – Rondón, Aristeguieta (Fedor, 68.). Szövetségi kapitány: César Farías
KOLUMBIA: Ospina – Perea (A. Ramírez, 83.), C. Valdés, A. Aguilar, Zúniga – M. Torres (Bacca, 75.), E. Valencia, Armero – J. Cuadrado (T. Gutiérrez, 65.), Falcao, J. Rodríguez. Szövetségi kapitány: José Pekerman

9. Paraguay 11 2 2 7 8–21 -13 8
A zónából az első négy helyezett jut ki a brazíliai vb-re, az 5. pedig interkontinentális selejtezőt játszik.