Messi megvillant, Argentína továbbjutott

2014.06.21. 17:54
Lionel Messi (balra), ha nehezen is, de győzelemre vezette Argentínát (Fotó: Action Images)
Az argentin labdarúgó-válogatott nem játszott jól Irán ellen, de végül komoly nehézségek árán 1–0-ra legyőzte ellenfelét az F-csoport 2. fordulójában. A győztes gólt Lionel Messi szerezte a 91. percben.

VB 2014
F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ARGENTÍNA–IRÁN 1–0 (0–0)

Belo Horizonte
, Estádio Mineirao, 57 698 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
Argentína:
Romero – Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo – Gago, Mascherano, Di María (Biglia, 94.) – Messi, Higuaín (Palacio, 77.), Agüero (Lavezzi, 77.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
Irán: A. Hagigi – Hosszeini, Szadegi, Montazeri, Hadzsszafi (R. Hagigi, 88.), Puladi – Tejmurjan – Dedzsagah, Nekunam, Sodzsaei (Heidari, 77.) – Gucsannedzsad (Dzsahanbahs, 85.). Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz
Gólszerző: Messi (91.)

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva nézheti meg!

Ha egy világbajnokságon lehet „országos egyesről" beszélni, akkor ez az Argentína–Irán mérkőzésre elmondható. Ráadásul Alejandro Sabella szövetségi kapitány összerakta elöl az álomhármast, Lionel Messi, Gonzalo Higuaín és Sergio Agüero is kezdett.

A Nigéria ellen unalmas 0–0-t játszó, kapura gyakorlatilag veszélytelen Irán az elejétől kezdve visszaállt, valamint kisebb szabálytalanságokkal próbálta megtörni az argentinok lendületét. A dél-amerikaiaknak egyáltalán nem ízlett ez a felfogás, nehezen jutottak át a lelkes irániakon. Higuaín előtt ugyan adódott egy lehetőség, de nem tudott élni vele. Messi egyáltalán nem élt meg a perzsák között, csak egy szabadrúgással próbált veszélyeztetni.

A 42. percben Irán előtt is adódott lehetőség, ám Dzsalal Hosszeini kapu fölé fejelt egy szöglet után, így gól nélküli döntetlennel zárult a félidő. Hiába szorította be Argentína a kapuja elé tizenegy emberrel védekező ellenfelét, az első félidőben nem tudta feltörni a reteszt.

A szünet után már az irániak sem csak a védekezéssel törődtek, és bizony két esetben is nagyot kellett védenie Sergio Romerónak: előbb Reza Gucsannedzsad, majd Askan Dedzsagah fejesét fogta.

Az argentinok legfőbb problémája az volt, hogy hiába próbálkoztak többször is lövéssel, egyszerűen nem találtak kaput. Messinek is egyszer sikerült elszakadnia a védőktől, de a 60. percben ő is kapu mellé lőtt. Sabella Ezequiel Lavezzi és Rodrigo Palacio bedobásával próbált eredményt elérni, Irán pedig az utolsó negyedórában végképp beállt a saját kapuja elé – egyetlen kivétellel, a 86. percben Dzsahanbahs egy kontrát követően Romeróba lőtt.

Már-már úgy tűnt, a lelkes perzsák a világbajnokság egyik legnagyobb meglepetését okozzák, amikor az addig keveset mutató Messi a jobbösszekötő helyén végre szabadon maradt a 91. percben, és néhány lépés után, 18 méterről a jobb sarokba tekert. Argentína kiszenvedte a győzelmet, ezzel tovább is jutott. 1–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Brazíliából tudósító munkatársaink a Sony Xperia Z2 okostelefonok Timeshift Video módjával nagy sebességű (120 fps) klipeket készíthetnek 720p HD felbontás mellett. (x)

Argentína
Kapusok: 1Sergio Romero(Monaco – francia), 21Mariano Andújar(Catania – olasz), 12Agustín Orión (Boca Juniors)
Védők: 2 Ezequiel Garay(Benfica – portugál), 17Federico Fernández(Napoli – olasz), 4 Pablo Zabaleta(Manchester City – angol), 16Marcos Rojo(Sporting CP – portugál), 23José María Basanta (Monterrey – mexikói), 3Hugo Campagnaro(Internazionale – olasz), 15Martín Demichelis (Manchester City – angol)
Középpályások: 5Fernando Gago(Boca Juniors), 6 Lucas Biglia(Lazio – olasz), 14Javier Mascherano(Barcelona – spanyol), 7Ángel Di María(Real Madrid – spanyol), 11 Maxi Rodríguez (Newell's Old Boys), 19Ricardo Álvarez(Internazionale – olasz), 13Augusto Fernández(Celta Vigo – spanyol), 8Enzo Pérez(Benfica – portugál)
Támadók: 20Sergio Agüero(Manchester City – angol), 10Lionel Messi(Barcelona – spanyol), 9Gonzalo Higuaín(Napoli – olasz), 22Ezequiel Lavezzi(PSG – francia), 18Rodrigo Palacio(Internazionale – olasz)
Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella

Irán
Kapusok: 22Daniel Davari(Braunschweig – német), 12Alireza Hagigi(Sporting Covilha – portugál), 1Rahman Ahmadi(Szepahan)
Védők: 2Hoszro Heidari(Eszteglal), 13Hosszein Mahini(Perszepolisz), 20Merdad Beitasur (Vancouver Whitecaps – kanadai), 15Pedzsman Montazeri(Umm-Szalal – katari), 4Dzsalal Hosszeini (Perszepolisz), 5Amir Hosszein Szadegi(Eszteglal), 17Ahmad Alenemeh(Naft Teherán), 19Hasem Beikzadeh (Eszteglal), 3Ehszan Hadzsszafi(Szepahan), 23Merdad Puladi(Perszepolisz)
Középpályások:
6Dzsavad Nekunam(Kuvait SC – kuvaiti), 14Andranik Tejmurjan (Eszteglal), 8 Reza Hagigi(Perszepolisz), 11Gaszem Haddadifar(Zob Ahan), 18Bahtiar Rahmani(Fulad), 21Askan Dedzsagah(Fulham – angol), 7Maszud Sodzsaei(Las Palmas – spanyol)
Támadók: 9Alireza Dzsahanbahs(NEC Nijmegen – holland), 16Reza Gucsannedzsad (Charlton – angol), 10Karim Anszarifard(Traktor Szazi)
Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz (portugál)