nemzetisport.hu 2014.06.21 17:54 Frissítve: 2015.03.26 12:22

Messi megvillant, Argentína továbbjutott

Az argentin labdarúgó-válogatott nem játszott jól Irán ellen, de végül komoly nehézségek árán 1–0-ra legyőzte ellenfelét az F-csoport 2. fordulójában. A győztes gólt Lionel Messi szerezte a 91. percben.

750
Lionel Messi (balra), ha nehezen is, de győzelemre vezette Argentínát (Fotó: Action Images)

VB 2014
F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ARGENTÍNA–IRÁN 1–0 (0–0)

Belo Horizonte
, Estádio Mineirao, 57 698 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
Argentína:
Romero – Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo – Gago, Mascherano, Di María (Biglia, 94.) – Messi, Higuaín (Palacio, 77.), Agüero (Lavezzi, 77.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
Irán: A. Hagigi – Hosszeini, Szadegi, Montazeri, Hadzsszafi (R. Hagigi, 88.), Puladi – Tejmurjan – Dedzsagah, Nekunam, Sodzsaei (Heidari, 77.) – Gucsannedzsad (Dzsahanbahs, 85.). Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz
Gólszerző: Messi (91.)

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva nézheti meg!

Ha egy világbajnokságon lehet „országos egyesről" beszélni, akkor ez az Argentína–Irán mérkőzésre elmondható. Ráadásul Alejandro Sabella szövetségi kapitány összerakta elöl az álomhármast, Lionel Messi, Gonzalo Higuaín és Sergio Agüero is kezdett.

A Nigéria ellen unalmas 0–0-t játszó, kapura gyakorlatilag veszélytelen Irán az elejétől kezdve visszaállt, valamint kisebb szabálytalanságokkal próbálta megtörni az argentinok lendületét. A dél-amerikaiaknak egyáltalán nem ízlett ez a felfogás, nehezen jutottak át a lelkes irániakon. Higuaín előtt ugyan adódott egy lehetőség, de nem tudott élni vele. Messi egyáltalán nem élt meg a perzsák között, csak egy szabadrúgással próbált veszélyeztetni.

A 42. percben Irán előtt is adódott lehetőség, ám Dzsalal Hosszeini kapu fölé fejelt egy szöglet után, így gól nélküli döntetlennel zárult a félidő. Hiába szorította be Argentína a kapuja elé tizenegy emberrel védekező ellenfelét, az első félidőben nem tudta feltörni a reteszt.

A szünet után már az irániak sem csak a védekezéssel törődtek, és bizony két esetben is nagyot kellett védenie Sergio Romerónak: előbb Reza Gucsannedzsad, majd Askan Dedzsagah fejesét fogta.

Az argentinok legfőbb problémája az volt, hogy hiába próbálkoztak többször is lövéssel, egyszerűen nem találtak kaput. Messinek is egyszer sikerült elszakadnia a védőktől, de a 60. percben ő is kapu mellé lőtt. Sabella Ezequiel Lavezzi és Rodrigo Palacio bedobásával próbált eredményt elérni, Irán pedig az utolsó negyedórában végképp beállt a saját kapuja elé – egyetlen kivétellel, a 86. percben Dzsahanbahs egy kontrát követően Romeróba lőtt.

Már-már úgy tűnt, a lelkes perzsák a világbajnokság egyik legnagyobb meglepetését okozzák, amikor az addig keveset mutató Messi a jobbösszekötő helyén végre szabadon maradt a 91. percben, és néhány lépés után, 18 méterről a jobb sarokba tekert. Argentína kiszenvedte a győzelmet, ezzel tovább is jutott. 1–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Brazíliából tudósító munkatársaink a Sony Xperia Z2 okostelefonok Timeshift Video módjával nagy sebességű (120 fps) klipeket készíthetnek 720p HD felbontás mellett. (x)

Argentína
Kapusok: Sergio Romero (Monaco – francia), 21 Mariano Andújar (Catania – olasz), 12 Agustín Orión (Boca Juniors)
Védők: 2 Ezequiel Garay (Benfica – portugál), 17 Federico Fernández (Napoli – olasz), 4  Pablo Zabaleta (Manchester City – angol), 16 Marcos Rojo (Sporting CP – portugál), 23 José María Basanta (Monterrey – mexikói), 3 Hugo Campagnaro (Internazionale – olasz), 15 Martín Demichelis (Manchester City – angol)
Középpályások: Fernando Gago (Boca Juniors), 6  Lucas Biglia (Lazio – olasz), 14 Javier Mascherano (Barcelona – spanyol), 7 Ángel Di María (Real Madrid – spanyol), 11 Maxi Rodríguez (Newell's Old Boys), 19 Ricardo Álvarez (Internazionale – olasz), 13 Augusto Fernández (Celta Vigo – spanyol), 8 Enzo Pérez (Benfica – portugál)
Támadók: 20 Sergio Agüero (Manchester City – angol), 10 Lionel Messi (Barcelona – spanyol), 9 Gonzalo Higuaín (Napoli – olasz), 22 Ezequiel Lavezzi (PSG – francia), 18 Rodrigo Palacio (Internazionale – olasz)
Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella

Irán
Kapusok: 22 Daniel Davari (Braunschweig – német), 12 Alireza Hagigi (Sporting Covilha – portugál), 1 Rahman Ahmadi (Szepahan)
Védők: 2 Hoszro Heidari (Eszteglal), 13 Hosszein Mahini (Perszepolisz), 20 Merdad Beitasur (Vancouver Whitecaps – kanadai), 15 Pedzsman Montazeri (Umm-Szalal – katari), 4 Dzsalal Hosszeini (Perszepolisz), 5 Amir Hosszein Szadegi (Eszteglal), 17 Ahmad Alenemeh (Naft Teherán), 19 Hasem Beikzadeh (Eszteglal), 3 Ehszan Hadzsszafi (Szepahan), 23 Merdad Puladi (Perszepolisz)
Középpályások:
Dzsavad Nekunam (Kuvait SC – kuvaiti), 14 Andranik Tejmurjan (Eszteglal), 8 Reza Hagigi (Perszepolisz), 11 Gaszem Haddadifar (Zob Ahan), 18 Bahtiar Rahmani (Fulad), 21 Askan Dedzsagah (Fulham – angol), 7 Maszud Sodzsaei (Las Palmas – spanyol)
Támadók: Alireza Dzsahanbahs (NEC Nijmegen – holland), 16 Reza Gucsannedzsad (Charlton – angol), 10 Karim Anszarifard (Traktor Szazi)
Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz (portugál)