Anglia négyet vágott, de Ukrajna még megelőzheti

2013.10.11. 23:11
Andros Townsend, az angolok legjobbja (Fotó: Reuters)
Anglia 4–1-re legyőzte Montenegrót a 2014-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének pénteki játéknapján, amivel megerősítette pozícióját a H-csoport tabellájának élén. A vesztes montenegróiak pótselejtezős esélyei gyakorlatilag elszálltak, hiszen a játéknap keleti rangadóján Ukrajna 1–0-ra legyőzte Lengyelországot, és hárompontos előnyre tett szert a második helyen. Márpedig az ukránok – akik természetesen az első helyért is versenyben maradtak – San Marino ellen zárják a sorozatot.

Anglia–Montenegró 4–1
Az angolok fölényben játszottak már az első félidőben is, ám akkor még nem sikerült bevenniük a debreceni légiós, Vukasin Polekszics kapuját – egyszer Wayne Rooney a kapufa külső élét is eltalálta. A fordulás után szinte azonnal jött a vezető gól: a 49. percben Andros Townsend elfutása után Danny Welbeck lövését még védte Polekszics, a kipattanót azonban Rooney kegyetlenül beverte. Nem sokkal később a Welbeck elől menteni igyekvő Branko Boskovics a saját kapujába juttatta a labdát, ám Montenegró ekkor még nem tört össze; nem sokkal Steven Gerrard egy kihagyott helyzete után a leshatáron mozgó Dejan Damjanovics kiváló ütemben tette bele a lábát egy élesen belőtt labdába, 2–1. A vendégek rövid időre újra lábra kaptak, azonban a kiválóan játszó Townsend a 78. percben megadta nekik a kegyelemdöfést: a Tottenham játékosa lerázta a védőjét, majd mintegy 22 méterről a kapu bal oldalába zúdította a labdát – kongott a kapufa is. A végjátékban Daniel Sturridge is beköszönt Polekszicsnek, a Liverpool támadója a saját maga által kiharcolt büntetőt váltotta gólra.

Ukrajna–Lengyelország 1–0
Az ukránok egy lengyel védelmi kihagyásnak köszönhetően, az őrizetlenül hagyott Andrij Jarmolenko közelről szerzett góljával nyerték meg a mérkőzést. Mivel az ukránok San Marino vendégei lesznek az utolsó fordulóban, a második hely megszerzésére nagyon nagy az esélyük – és nagy érdeklődéssel várják majd, hogy az immár „szövetségesükké" előlépő, továbbjutni már nem tudó lengyelek képesek lesznek-e pontot szerezni Angliában. mert ha igen, az nekik jó eséllyel csoportelsőséget érne.

Moldova–San Marino 3–0
Az első félidő után még harsány füttyszó kísérte az öltözőbe a moldovaiakat, akiknek sok helyzetük volt, de nem tudtak túljárni a többször is bravúrosan védő Aldo Simoncini kapus eszén. A második félidő elején aztán gyorsan beakasztottak kettőt, így megszerezték második győzelmüket ebben a sorozatban – az elsőnél is a miniállam volt az áldozatuk.

H-CSOPORT
MOLDOVA–SAN MARINO 3–0
Chisinau
, Zimbru Stadion. V: Villamayor (andorrai)
Moldova: Cebanu – Armas, Golovatenco, Andronic (Suvorov, 68.) – Ionita, Gatcan (Cojocari, 86.), Dedov, Bordian – Frunza, Doros (Antoniuc, 46.), Sidorenco. Szövetségi kapitány: Ion Caras
San Marino: A. Simoncini – F. Vitaioli, Palazzi, Ales. Della Valle, D. Simoncini – C. Valentini (Gasperoni, 80.), A. Gasperoni, Berretti (Battistini, 64.), Cervellini, Cibelli – D. Rinaldi (Bianchi, 82.). Szövetségi kapitány: Giampaolo Mazza
Gólszerző: Frunza (55.), Sidorenco (59., 89.)

UKRAJNA–LENGYELORSZÁG 1–0 (1–0)
Harkiv, Metaliszt Stadion. V: Eriksson (svéd)
Ukrajna: Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Rakickij, Sevcsuk – Rotany, Sztepanenko – Jarmolenko (Guszev, 90.), Edmar (Bezusz, 92.), Konopljanka – Zozulja (Devics, 61.). Szövetségi kapitány: Mihail Fomenko
Lengyelország: Boruc – Jedrzejczyk, Szukala, Glik, Wojtkowiak – Krychowiak, M. Lewandowski (Zielinski, 76.) – Blaszczykowski, Klich (Mierzejewski, 66.), Sobota (Peszko, 61.) – R. Lewandowski. Szövetségi kapitány: Waldemar Fornalik
Gólszerző: Jarmolenko (64.)

ANGLIA–MONTENEGRÓ 4–1 (0–0)
London, Wembley. V: Undiano Mallenco (spanyol)
Anglia: Hart – Walker, Jagielka, Cahill, Baines – Gerrard (J. Milner, 87.), Lampard (Carrick, 65.) – Townsend (Wilshere, 80.), Rooney, Welbeck – Sturridge. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Montenegró: Polekszics – Pavicsevics (Becsiraj, 57.), Jovanovics, Zverotics, Volkov (Vukcsevics, 72.) – Kecojevics, Szavics – Drincsics, Boskovics, Damjanovics – Jovetics (Kaszalica, 81.). Szövetségi kapitány: Branko Brnovics
Gólszerző: Rooney (49.), Boskovics (62. – öngól), Townsend (78.), Sturridge (93. – tizenegyesből) ill. Damjanovics (71.)