Bejött a papírforma, Howard Webb vezeti a döntőt

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2010.07.08. 19:16
Webb a negyedik angol játékvezető, aki vb-döntőt dirigálhat (Fotó: Action Images)
Az angol Howard Webb vezetheti a 2010-es labdarúgó-világbajnokság döntőjét, a Hollandia–Spanyolország összecsapást – jelentette be a FIFA.

A 38 éves játékvezető asszisztensei szokásos segítői, Darren Cann és Michael Mullarkey lesznek. Webb – akit már napok óta első számú esélyesnek tartottak a finálé vezetésére – három mérkőzést vezetett eddig a világbajnokságon. A Spanyolország–Svájc (0–1) és a Szlovákia–Olaszország (3–2) csoportmérkőzéseket, illetve a Brazília–Chile (3–0) nyolcaddöntőt dirigálta.

Webb lesz az első angol játékvezető 1974 óta, aki világbajnoki döntőn kap szerepet. Akkor Jack Taylor vezette az NSZK–Hollandia (2–1) finálét. Ő a negyedik angol bíró, aki vb-finálét dirigálhat Taylor, William Ling (1954, NSZK–Magyarország 3:2) és George Reader (1950, Brazília–Uruguay 1:2 – ez nem volt klasszikus döntő) után.

Érdekesség, hogy Webb eddig egy nagy válogatott tornán kapott szerepet, a 2008-as Európa-bajnokságról viszont a Lengyelország–Ausztria mérkőzésen elkövetett hibái után hazaküldték. Az idén mindazonáltal ő vezette a Bajnokok Ligája fináléját.

Az Uruguay–Németország bronzmérkőzésen a mexikói Benito Archundia „fúj" majd, akinek ez lesz a 8. vb-meccse. A rutinos bíró beállítja a francia Joel Quiniou (1986–1994) és az uruguayi Jorge Larrionda (2006–2010) vb-rekordját.