Szerb-albán: UEFA-döntés jövő csütörtökre, a miniszterelnök szerint provokáció volt

MTI MTIMTI MTI
2014.10.15. 20:06
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) jövő csütörtökön hozza nyilvánosságra annak a fegyelmi eljárásnak az eredményét, amelyet a kedden félbeszakadt Szerbia–Albánia Európa-bajnoki selejtezőn történt incidens miatt indított a két ország szövetsége ellen.

A meccset az első félidő vége előtt néhány perccel szakították félbe, mert dulakodás tört ki a két csapat játékosai között, amihez a nézők is csatlakoztak. Az incidens kiváltó oka az volt, hogy egy ismeretlen személy quadrocopterrel a Nagy-Albániát ábrázoló zászlót irányított a pálya fölé. A nézők megdobálták az albán futballistákat, akik az öltözőbe menekültek, és a körülmények miatt nem akarták folytatni a játékot. Egyórás szünet után a bíró a mérkőzést végleg lefújta.

A Nagy-Albánia eszméje sérti a szerbeket, mert az Albániában, Koszovóban, Macedóniában és Görögországban élő albánok egy államban való egyesítését jelentené. A szerbek pedig a többségében albánok lakta Koszovót függetlenségét sem ismerik el, szerintük Koszovó Szerbia tartománya.
A keddi találkozón történtekért a Szerb Labdarúgó-szövetség (FSS) az albánokat tartja felelősnek, Alekszandar Vucsics szerb miniszterelnök szerint pedig az incidens politikai provokációnak tekinthető, amelynek három célja volt: a szerb nép megalázása, Szerbia és a Balkán stabilitásának megingatása hosszú időre és a szerb aktuálpolitikai történések befolyásolása.

A Vajdasági RTV beszámolója szerint a szerb miniszterelnök kijelentette, hogy várja az Európai Bizottság értékelését az ügyről, és „nem fogadja el azt az értékelést, amely szerint mindkét fél egyformán hibás”. Hozzátette: ő már kedden figyelmeztette Brüsszelt, hogy provokációra lehet számítani.

„Az albán szélsőségesek célja az volt, hogy Szerbiát úgy mutassák be, mint a különbözőségek iránt türelmetlen országot, lakóit pedig megalázzák” – jelentette ki Vucsics.

Hozzátette, még nem találták meg a quadrocopter távirányítóját, de lehet, hogy mobiltelefonnal irányították a repülő tárgyat.

Legfrissebb hírek

Már lehet jegyeket igényelni a budapesti Bajnokok Ligája-döntőre

Bajnokok Ligája
Tegnap, 16:04

Egyelőre nincs másik helyszín, jövő héten döntenek a Finalissimáról

Minden más foci
2026.03.05. 11:47

A Galatasaray szurkolói nem lehetnek ott Liverpoolban

Bajnokok Ligája
2026.03.04. 12:53

Az UEFA elnöke válaszolt Schmidt Ádámnak a Kompany-ügyben

Minden más foci
2026.02.27. 13:27

Teljes a mezőny, ez a 16 csapat várja a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének pénteki sorsolását

Bajnokok Ligája
2026.02.25. 23:55

„Fel kell emelni a szavunk” – Schmidt Ádám levelet írt az UEFA elnökének Vincent Kompany kijelentései miatt

Minden más foci
2026.02.23. 21:16

BL: nem léphet pályára a Bernabéuban Gianluca Prestianni, a Benfica fellebbez

Bajnokok Ligája
2026.02.23. 17:04

A Real Madrid benyújtotta bizonyítékait az UEFA-nak Vinícius ügyében

Bajnokok Ligája
2026.02.19. 14:19
Ezek is érdekelhetik