Muchas gracias! A spanyolok legyőzték Kijevben az ukránokat

2015.10.12. 20:22
Küzdelmes és színvonalas meccset nyertek meg a spanyolok Kijevben (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn Mario fejesével 1–0-ra nyert Kijevben, így eldőlt, hogy Ukrajna nem előzheti meg Magyarországot a csoportharmadikok összevetésében.
EB 2016 – A KEDDI PROGRAM
SELEJTEZŐ
CSOPORTKÖR, 10. (UTOLSÓ) FORDULÓ

A-CSOPORT
20.45: Lettország–Kazahsztán (Tv: Sport1)
20.45: Hollandia–Csehország (Tv: Sport2, 22.45 – felvételről)
20.45: Bulgária–Azerbajdzsán
20.45: Olaszország–Norvégia (Tv: Sport2)
20.45: Málta–Horvátország

Az ukránok számára egyszerű volt a képlet, ha nem nyernek a tartalékos spanyolok ellen, akkor csak úgy juthatnak ki egyenes ágon az Európa-bajnokságra, ha a szlovákok kikapnak Luxemburgban. Ennek megfelelően rögvest a meccs elején támadólag léptek fel, és Rotany „szúrásánál" megkönnyebbülten szisszenhettünk fel, hogy mellé szállt a labda.

Az első negyedóra végén De Geának kellett két ziccert bemutatnia, de a játékrész derekánál így is úgy tűnt, hogy izgalommentes lehet a meccs, hiszen előbb Thiago Alcántara beadását Mario fejelte a rövidbe, majd büntetőhöz jutottak a spanyolok (0–1).

Ezt viszont Fabregas kihagyta! Igazából a múltat figyelembe véve ez annyira nem is meglepő, hiszen Del Bosque irányításával a 28. büntetőből a 12. maradt ki, Fabregas pedig a negyedik rúgását is kihagyta... Ettől függetlenül Pjatov óriásit védett.

Ez pedig fellelkesítette az addig is élénk ukránokat, és ismét De Geának kellett akcióba lendülnie, de újabb gól az első félidőben nem esett.

A fordulást követően a spanyolok ismét betaláltak egy parádés akció végén, de a gólt nem adták meg egy szabálytalanság miatt, majd megint fordult a kocka, és Harmas és Konopljanka lehetőségénél is De Geának kellett védenie.

Az ukránok folyamatosan nyomtak a hátralévő időben, a spanyolok kontrákkal veszélyeztettek, a hajrában pedig két hazai gólszerzési lehetőség (Sztepanenko rövid felsőre tartó lövése és Ribalka közeli próbálkozása) is kimaradt, így a vendégek megőrizték az előnyüket, az ukránok pedig 13 ponttal zártak a csoportharmadikok összevetésében, így nem előztek meg minket!

Luxemburg
az első félidő közepéig kihúzta kapott gól nélkül a szlovákok ellen, akkor azonban Marek Hamsík betalált. A szlovákok lendületbe jöttek: hat perccel később már hárommal mentek. Ezzel részükről lezártnak tekintették a mérkőzést, nem úgy a házigazdák. Luxemburg a 61. percben szépített, majd négy perccel később egy értékesített büntetővel felzárkózott egygólos hátrányra. Ezt követően összekapták magukat a vendégek, ami elég is volt számukra a győzelemhez, amit Hamsík biztosított be a hajrában. Az első félidőben mindhárom szlovák gólnál Vladimír Weiss volt az előkészítő, a záró találatnál pedig a ferencvárosiak légiósa, Stanislav Sesták.

Boriszovban a házigazda fehéroroszok nem bírtak Macedóniával. A helyezés szempontjából előbbieknek nem bírt téttel a mérkőzés, utóbbiaknak viszont igen. Pontszámban ugyan beérték Luxemburgot, de mivel az egymás elleni eredményeket tekintve a luxemburgiak a jobbak, így a macedónok maradtak ott, ahol a záró forduló előtt voltak: a csoport utolsó helyén.

EB 2016, SELEJTEZŐ
C-CSOPORT, 10. (UTOLSÓ) FORDULÓ

UKRAJNA–SPANYOLORSZÁG 0–1 (0–1)
Kijev, NSK Olimpijszkji Stadion. V: Mazics (szerb)
UKRAJNA: Pjatov – Fedeckij, Rakickij, Kucser, Sevcsuk – Harmas (Ribalka, 58.), Sztepanenko – Jarmolenko, Rotany (Zincsenko, 87.), Konopljanka – Kravec (Szeleznyov, 87.). Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Mario, Nacho, Etxeita, Azpilicueta – Thiago Alcántara, San José, Fabregas (Mata, 64.) – Isco, Paco Alcácer, Nolito (Jordi Alba, 75.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
Gólszerző: Mario (22.)
Kihagyott 11-es: Fabregas (25.)

LUXEMBURG–SZLOVÁKIA 2–4 (0–3)
Luxemburg, Stade Josy Barthel. V: Drachta (osztrák)
LUXEMBURG: Joubert – Delgado (Turpel, 81.), Philipps, Chanot, Gerson, Jans – Bensi (Thill, 66.), Mutsch, Payal (Malget, 57.), C. Martins – Joachim. Szövetségi kapitány: Luc Holtz
SZLOVÁKIA: Kozácik – Gyömbér N., Skrtel, Hubocan, Svento – Pecovsky, Kucka – Mak, Hamsík, Weiss (Sesták, 72.) – Nemec (Jakubko, 79.). Szövetségi kapitány: Ján Kozák
G: Mutsch (62.), Gerson (63. – 11-esből), ill.Hamsík (24., 91.), Nemec (29.), Mak (31.)

FEHÉROROSZORSZÁG–MACEDÓNIA 0–0
Boriszov, Boriszov Arena. V: Dingert (német)
FEHÉROROSZORSZÁG: Gorbunov – Poljakov, Politevics, Szivakov, Volodko – Sztaszevics, Drahun (Putyilo, 73.), Renan Bressan, Nyehajcsik (Kiszjlak, 61.) – Gorgyejcsuk, Szihnyevics. Szövetségi kapitány: Aljakszandr Hackevics
MACEDÓNIA: Mitov Nilson – Risztovszki, Szikov, Mojszov, Zsuta – Brdarovszki (Abdurahimi, 73.), Petrovics, Sztjepanovics (Alimi, 84.), Tricskovszki – Ibraimi (Nesztorovszki, 86.), Trajkovszki. Szövetségi kapitány: Ljubinko Drulovics

6. Macedónia10 1186–18–124
A JELENLEGI CSOPORTHARMADIK VÁLOGATOTTAK (A LEGJOBB PÓTSELEJTEZŐ NÉLKÜL KIJUT)

*: Horvátországtól egy pont levonva.
**: ezek a csoportok már nem adhatják a legjobb harmadikat.
A csoporthatodik elleni eredmény kiesik. Az I-csoport ötcsapatos.
A legjobb csoportharmadik kijut, a többi nyolc pótselejtezőt játszik négy kiadó helyért.
Az A-csoportban még változhat, hogy melyik csapat lesz a csoporthatodik, ez is befolyásolja a csoportharmadikak pontszámát.

Ukrajna vereségével eldőlt, hogy már nem előzheti meg Magyarországot a legjobb csoportharmadik címéért!

94. VÉGE!
93. Szép védekezés, már csak másodpercek.
91. Thiago
20 méterről a jobb alsó mellé.
90. Három perc a hosszabbítás.
89. Szeleznyov nem talált kaput.
89. DE GEA!
Ribalka közeli lövését is hárította. Parádés!
88. De Gea
most időt húz.
88. Szeleznyov fejese elkerülte a kaput.
87.
Kettős csere: Kravec helyére Szeleznyov, Rotan helyére Zsicsenko állt be.
85. HŰHA!
Sztyepanenko vette mellre a kaputól 8 méterre, jobbra, majd tüzelt a rövid felső irányába, egy védőn megpattanva mellé.
85. Paco Alcácer
helyére Busquets érkezett.
84. Kravec eltalálta egyik lábával a másikat, nincs helyzet.
83. Ribalka lövése nem talált kaput.
82.
Isco jobb oldali beadása után mentenek a védők.
80. Hát, ebből helyzet is lehetett volna... Gyenge beívelés a lövés helyett.
79.
Thiagót vágták fel a 16-os előterében.
78.
Egy jobb oldali beadás után Etxeita fejesét védte Pjatov.
77. Fedeckij
szabálytalankodott Jordi Albával szemben.
75.
Spanyol csere, Nolito helyére Jordi Alba állt.
71. Kravec nem vette át jól a labdát, nincs ziccer, és nagyon fölé is lövi.
70. Rakickij
távoli lövése kevéssel szállt el a kapu felett.
67. De Gea megint véd! A szöglet után Rotan próbálkozott.
67. Csapó három. Konopljanka
középre, a hosszú felé, de beleértek.
65. ELCSÚSZOTT.
Egy jobb oldali beadás után középen minden ukrán támad lemaradt a labdáról, a túloldalon pedig hiába mentek öten három ellen a spanyolok, Isco passza rövid volt.
64. Fabregas
meccs is véget ért, Mata állt be a helyére.
64. Konopljanka ismét befelé húz, majd 16 méterről a bal felső mellé tekert.
61. Sztyepanenko
szabálytalankodott, itt is sárga.
60. DE GEA!
Konopljanka húzott balról középre, 15 méterről lőtt, de De Gea ismét a helyén.
Nagyon lüktető az egész meccsen a játék, helyzet itt és helyzet ott, de gól csak egy esett eddig.
58. Garmasnak
ennyi volt a meccs, Ribalka jött a helyére.
58. DE GEA!
Egy jobb oldali beadás után Garmas fejesét De Gea védte a bal felsőnél.
57.
Pjavot is véd egyet. Paco próbálkozott.
56. Lehetőség a túloldalon is, de előbb szögletre menteken, majd De Gea védi Rakickij próbálkozását.
55. NEM ADTA MEG!
Parádés jobb oldali akció végén Pjatov védett ziccert, majd hiába került az ukrán kapuba a labda, Nachónál szabálytalanságot fújtak. NINCS 0–2
53. HELYZET.
Isco került helyzetbe a bal oldalon, lövésszerű beadását szögletre ütötte Pjatov.
53. San José
szabálytalankodott Sztyepanenkóval szemben, sárga.
51. Jarmolenko cselezte lövőhelyzetig magát, 7 méterről, balról a rövidre tüzelt, a kapufa külső oldaláról pattant mellé. De Gea rajta volt.
50. Azpilicueta bal oldali beadását Kucser vágja ki, Mario jobb oldalija után is mentenek a védők.
48. Konopljanka verekedte magát helyzetbe, De Gea védi a ziccert, de amúgy is szabadrúgás kifelé.
47.
Ukrán szöglet, de kibokszolja De Gea.
46. Folytatódik a mérkőzés.

Még egy hatalmas statisztika: Del Bosque alatt a spanyol válogatott 28 büntetőt végezhetett el, de csak 16-ot értékesített! A legtöbbet Villa hagyta ki, ő 14-ből ötször rontott, Fabregas négyből négyet.

45+2. Véget ért az első félidő.
45+1.
Kravec jobb oldali beadását könnyedén húzta le De Gea.
45.
Egy perc ráadás lesz.
45. Konopljanka
tekerte kapura a labdát nehéz szögből, De Gea kiöklözte azt.
44. Thiago rúgott oda Konopljankának a 16-os bal oldala mellett.
40. Rotan
lövését blokkolták középen, Konopljanka ismétlése pedig jócskán elkerülte a kaput.
39. Isco próbált odaszúrni az egymásra váró kapus és védő közé, de nem járt sikerrel.
Az komoly stat: Fabregas mind a négy büntetőjét kihagyta a spanyol válogatottban.
38.
Kravec lesen, de amúgy is mellé lőtt ajtó-ablak helyzetben.
36. Thiago Alcántara
könyökölte le Kravecet, jár a sárga.
36. San José
22 méteres löketét fejjel hárítják a védők.
34. SPANYOL HELYZET.
Mario jobb oldali beadása után Pjatov rosszul ér a labdához, Nolito estében egyből lőtt, de az ukrán kapusba.
31. Veszélyesen hazafejelt labda, de Nolito elől mentett Pjatov.
29. Hát ez nagyon nem néz ki jól, most Garmas került nagy helyzetbe, de lövésébe beleálltak a védők.
27. ÚJABB HELYZET.
De Gea most rosszul ér a labdához, de Garmas közelről fölé fejelt.
27. DE GEA!
Kravec megpattanó lövését kellett a spanyol kapusnak hárítania a jobb alsónál.
25. KIVÉDTE! Fabregas
középmagasan, a kapu bal oldala felé lőtt, de Pjatov fölé ütötte a labdát!

23. TIZENEGYES!
Kucser vágta fel Fabregast. Sárga.
22. GÓÓÓÓÓL
! Egy szépen végigvitt spanyol támadás végén a bemozgó Thiago Alcántara az ötös bal oldaláról a hosszúra ívelt, Mario pedig 6 méterről a rövid sarokba fejelt. 0–1

18. Egy jobb oldali beadás után résen voltak az ukránok, és mentettek Nolito elől.
A spanyolok 2006 óta nem álltak fel Barca-játékos nélkül. Érdekesség, hogy pont tíz éve, 2005. október 12-én speciel szintén nem volt katalán: Iker Casillas (Real Madrid) – Sergio Ramos (Real Madrid), Juanito (Betis), Pablo (Atletico), Antonio López (Atlético) – Albelda (Valencia), De la Pena (Espanyol) – Raúl (Real Madrid), Reyes (Arsenal) – Fernando Torres (Atlético), Villa (Valencia).
15. VÉDÉSEK!
Nagyon nem szép, amit látunk. Előbb Kravec rövid sarokra szálló lövését kellett védenie De Geának, majd Rotan került ziccerbe, de 10 méteres kapáslövését is hárította lábbal az MU kapusa.
Spanyolország a 8. olyan ország, amelynek már legalább 10 játékosa érte el a 100 válogatottságot.
9. SPANYOL HELYZET!
Isco hozta fel középen, majd kiosztotta balra Fabregasnak, aki elől menteni kívántak, de így vágódott veszélyesen a kapu irányába, kevéssel a bal felső mellé.
Azpilicueta nem jó ómen egyébiránt, a legutóbbi négy meccsen kikaptak vele a spanyolok.
7. Itt a válasz, de Garmas nem találja el jól, így könnyedén védett De Gea.
6. Megvan az első spanyol lövés is, Azpilicueta a 16-os bal sarkától szánta el magát lövésre, de a labda nagyon csúnyán elkerülte a bal felsőt.
3. HÚÚÚÚÚ.
Ez közel volt... Egy bal oldali beadás után Rotan szúrt bele estében közelről, de szerencsére nem találta el a kaput.
3.
Fabregas szöglete után Isco beadását Pjatov kaparintotta meg.
2.
Isco olyan csellel indított, hogy labdavezetés közben elesett, de így is nála maradt, beadását szöglet követheti.