Románia győzelmével a csoport élén, Feröer nyert Pireuszban

2014.11.14. 20:41
Papp (jobbra) duplájával nyertek a románok (Fotó: Action Images)
Románia labdarúgó-válogatottja Paul Papp két góljával legyőzte Észak-Írországot a 2016-os Európa-bajnokság selejtezőjének negyedik fordulójában az F-csoportban, és a csoport élére ugrott. Görögország továbbra is mély válságban, ezúttal Feröertől kapott ki, ráadásul hazai pályán.

A MAGYAR VÁLOGATOTT FINNORSZÁG ELLENI GYŐZELMÉRŐL ITT OLVASHAT!

Azzal a tudatban kezdte a meccset az F-csoport listavezetője és második helyezettje, hogy a győztes rendkívül kedvező pozícióból várhatja majd a tavaszt. Az északírek nem változtattak eddigi taktikájukon, megszállták a saját térfelüket, onnan várták a román támadásokat. A meccs előtt köszöntötték Razvan Ratot, aki a finnek ellen a 100. meccsét játszotta a válogatottban.

Elég lanyha tempóban indult a meccs, rengeteg volt a hiba, a románok számos eladott labdával borzolták a közönség idegeit. Az első félidő kifejezetten gyenge volt, de azért néhány helyzetet így is fel lehetett jegyezni. A 16. percben Brunt célozhatott volna pontosabban, a 18. percben pedig Chipciu találta el a lécet hat méterről. A 32. percben Sanmartean remek cselsorozata után Stancu lőhetett volna gólt, ha nem lép rá a labdára. És ennyi. Aki azt hitte, hogy a románok hazai pályán rákényszerítik akaratukat a vendégekre, az tévedett...

A második félidő színvonala egy mákszemnyit sem javult, ráadásul ezúttal már helyzeteket sem láttunk. Az északírek magabiztosan tartották a döntetlent, a románok támadásaiban pedig semmilyen fantáziát sem lehetett felfedezni.

Aztán egyetlen rövidzárlat elég volt az északíreknél ahhoz, hogy a románok megszerezzék a vezetést a 74. percben. Két és fél év után tért vissza a válogatottba Paul Papp, és gólt szerzett. Rat adott be középre balról, Papp elé perdült a labda, és a jobbhátvéd 9 méterről, ballal a jobb fölső sarokba vágta Románia vezető gólját. 1–0

Jöttek előre az északírek, de bánták, mert a 79. percben újabb gólt kaptak, és megint Papp volt eredményes! Bal oldali beadás után Papp volt a legszemfülesebb, mert a bal kapufánál két védőt megelőzve fejelt a kapuba. 2–0

A hátralévő időben már nem változott az eredmény, Románia boldog, átvette a vezetést a csoportban, és igen jó továbbjutási eséllyel várhatja a tavaszt.

GÖRÖGORSZÁG–FERÖER 0–1

A görögöknek továbbra sem megy az Európa-bajnoki selejtezőben. A 2004-es kontinensbajnok a Feröer elleni hazai meccsen azért esélyesnek számított. Ennek ellenére a gól nélküli első félidő után megszerezte a vezetést a vendégcsapat.

A 61. percben Brandur Olsen lövése jócskán mellé ment volna, de Jóan Edmundssonról a kapuba pattant a labda (0–1). Ez volt a játékos második találata a nemzeti csapatban.

A folytatásban nem tudtak egyenlíteni a görögök, akik így a csoport utolsó helyén szerénykednek egy ponttal.

EURO 2016, SELEJTEZŐ
F-CSOPORT, 4. FORDULÓ

GÖRÖGORSZÁG–FERÖER 0–1 (0–0)
Pireusz, Jorgosz Karajszkakisz Stadion. V: Rizzoli (olasz)
GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz – Toroszidisz, Manolasz, Morasz, Karabelasz (Mantalosz, 78.) – Maniatisz, Szamarisz – Kone – Karelisz (Mavriasz, 62.), Gekasz (Athanasziadisz, a szünetben), Hrisztodulopulosz. Szövetségi kapitány: Claudio Ranieri
FERÖER:
Nielsen – Naes, Gregersen, Nattestad, V. Davidsen – Benjaminsen – S. Vatnhamar, Olsen (K. Olsen, 88.), Hansson, Holst (P. Justinussen, 76.) – Edmundsson (Faero, 86.). Szövetségi kapitány: Lars Olsen
G: Edmundsson (61.)

ROMÁNIA–ÉSZAK-ÍRORSZÁG 2–0 (0–0)
Bukarest, Nemzeti Aréna. V: Eriksson (svéd)
ROMÁNIA: Tatarusanu – Papp, Chiriches, Grigore, Rat – Pintilii, Sanmartean – Torje (Hoban, 80.), Chipciu, C. Tanase (Maxim, 58.) – Stancu (Keserü, a szünetben). Szövetségi kapitány: Anghel Iordanescu
ÉSZAK-ÍRORSZÁG: Carroll – C. McLaughlin, McAuley, Hughes, McGivern – McGinn (Clingan, 63.), Norwood, Baird, C. Evans (McKay, 78.), Brunt – K. Lafferty. Szövetségi kapitány: Michael O'Neill