nemzetisport.hu 2015.09.03 22:45 Frissítve: 2015.09.04 01:18

Eb 2016: Robben megsérült, kikapott és bajban Hollandia!

Hollandia labdarúgó-válogatottja hazai pályán szenvedett vereséget Izlandtól Európa-bajnoki selejtezőn, a vendégek így nagyon közel kerültek a kijutáshoz. Csehország legyőzte Kazahsztánt, így szintén előnyös pozícióból várhatja az utolsó három fordulót, míg a törökök nagy esélyt szalasztottak el Lettország ellen, egy győzelemmel megelőzhették volna Hollandiát, ám így csak egy pontra jöttek fel rájuk.

Robben megsérült, Martins Indi pirosat kapott, Hollandia vereséget szenvedett, így bajba került (Fotók: Reuters)+

HOLLANDIA–IZLAND

Egész biztosan el lehet képzelni a hollandok szempontjából rosszabb első 51 percet, de nehéz. A hazaiak egyébként is nehéz körülmények között várták a találkozót, a harmadik helyről vágtak neki a meccsnek, és bár jól kezdték a mérkőzést, hamar rémálommá vált a számukra.

Bő fél óra után Arjen Robben ismét megsérült (a lágyékával voltak problémái), így már a 31. percben le kellett cserélni, helyére Luciano Narsingh állt be. Robben a húzódás miatt kihagyja a törökök elleni sorsdöntő meccset. Danny Blind, a vereséggel debütáló szövetségi kapitány jelezte: Jeremain Lens és Virgil van Dijk utazik Robben helyett Konyába.

Két perccel később jött az újabb hideg zuhany, Bruno Martins Indit ütésért kiállította a játékvezető.

Negyven perc után így már két cserelehetőségét is kihasználta Danny Blind, aki nem kockáztatott, a csatár Klaas-Jan Huntelaar helyére Jeffrey Brumát állította be. A szünetig azonban kihúzta emberhátrányban kapott gól nélkül a holland csapat.

A második játékrész elején folytatódott a rossz sorozat, Gregory van der Wiel szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Gylfi Sigurdsson értékesítette (0–1). Izland könnyedén megduplázhatta volna előnyét, ám három perc múlva a kapufa, később több alkalommal Jasper Cillessen mentette meg a kapott góltól Hollandiát.

Az utolsó húsz percre visszavette az irányítást az oranje, de hiába. A válogatott élén debütáló Danny Blind (aki hátrányban is kispadon hagyta Robin van Persie-t) együttese hat pontra került a második Csehországtól a hétfői ellenfél Törökország pedig egy pontra feljött rá. Izlandon viszont nagy az öröm, a válogatott fél lábbal már ott van az Európa-bajnokságon.

Jasper Cillessen majdnem kivédte a büntetőt, de csak majdnem…

CSEHORSZÁG–KAZAHSZTÁN

A vendégek nagy meglepetésre a 21. percben megszerezték a vezetést, Jurij Logvinyenko volt eredményes (0–1). A csehek azonban ezt követően is nagy fölényt alakítottak ki, hatalmas volt a labdabirtoklási előny, a 74. percben pedig Milan Skoda találatával egyenlítettek (1–1).

Tizenkét perccel később ráadásul a győzelmet is megszerezték a hazaiak, ezúttal is Skoda volt eredményes (2–1). Győzelmével így Csehország megerősítette második helyét, három fordulóval a vége előtt hat ponttal Hollandia, hét ponttal Törökország előtt áll.

TÖRÖKORSZÁG–LETTORSZÁG

A cseh–kazahsztán meccshez hasonló volt sokáig ez is, az esélyesebb csapat nagyobb nyomása nem akart góllá érni, csak a második félidőben. Az első játékrészben Arda Turan látványos megoldását jegyezhettük fel, találatot azonban nem.

Selcuk Inan a 77. percben szerezte megszerezte a vezetést (1–0), Törökország pedig győzelmével megelőzte volna Hollandiát és fellépett volna a pótselejtezőt érő harmadik helyre. A 91. percben azonban jött Valerijs Sabala, betalált (1–1), így nagy esélytől fosztotta meg magát a hazai válogatott, amely hétfőn Hollandiát fogadja.

EB 2016
SELEJTEZŐ, CSOPORTKÖR
7. FORDULÓ

A-csoport
Csehország–Kazahsztán 2–1 (0–1)
Plzen, Doosan Aréna. V: Martin Strömbergsson (svéd)
CSEHORSZÁG: Cech – Kaderábek, Suchy, Procházka, Limbersky – Pavelka, Darida (Sural, 68.) – Dockal, Skalák (Skoda, a szünetben), Krejcí (Kopic, 84.) – Lafata. Szövetségi kapitány: Pavel Vrba
KAZAHSZTÁN: Pokatilov – Gurman, Malij, Logvinyenko – Kuat, Islamhan (Szujumbajev , 78.), Szmakov, Somko – Dzsolcsijev, Nuszerbajev (Hiznicsenko, 72.), Konysbaev (Kukejev, 88.). Szövetségi kapitány: Jurij Krasznozsan
G: Skoda (74., 86.), ill. Logvinyenko (21.)

Hollandia–Izland 0–1 (0–0)
Amszterdam, Amsterdam ArenA. V: Milorad Mazsics (szerb)
HOLLANDIA: Cillessen – Van der Wiel, De Vrij, Martins Indi, Blind – Wijnaldum (Promes, 80.), Klaassen – Sneijder – Robben (Narsingh, 31.), Huntelaar (Bruma, 40.), Depay. Szövetségi kapitány: Danny Blind
IZLAND: Halldórsson – B. Saevarsson, Árnason, Sigurdsson, A. Skúlason – Bödvarsson, G. Sigurdsson, A. Gunnarsson (Ó. Skúlason, 86.), B. Bjarnason – Gudmundsson, Sigthórsson (Gudjohnsen, 64.). Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck (svéd)
G: G. Sigurdsson (51. – tizenegyesből)
Kiállítva: Martins Indi (33.)

Törökország–Lettország 1–1 (0–0)
Konya, Konya Büyüksehir Torku Aréna. V: Stefan Johannesson (svéd)
TÖRÖKORSZÁG: Volkan Babacan – Ozan Tufan, Serdar Aziz, Hakan Balta, Caner Erkin – Selcuk Inan – Gökhan Töre (Sener Özbayrakli, 58.), Hakan Calhanoglu, Arda Turan, Volkan Sen (Umut Bulut, 56.) – Burak Yilmaz (Mehmet Topal, 84.). Szövetségi kapitány: Fatih Terim
LETTORSZÁG: Vanins – Gabovs, Jagodinskis, Dubra, Maksimenko – Cauna (Zjuzins, 60.), Tarasovs – Laizans (E. Visnakovs, 82.), A. Visnakovs – Jagodinskis, Karasausks (Sabala, 85.). Szövetségi kapitány: Marians Pahars

Foci Eb 2016 nemzetisport.hu

Fizessen elő a Nemzeti Sportra negyedévre, és ajándékba megkapja az Eb-kötetet!

2016.07.15 19:46:45

Leesett az állunk néhányszor, miközben végigpörgettük olvasóink nyitómeccs előtti megérzéseit.

2016.07.12 18:07:47

Foci Eb 2016 Kovács Kristóf (MINDSET PSZICHOLÓGIA)

A sérült sportolót kevésbé érdeklik a mindennapos dolgok, csökken az önszabályozás és az érzelmi kontroll.

2016.07.11 13:26:18

A portugálok legjobbja a kapus volt a fináléban • A francia csatárok kevésszer voltak megjátszhatóak.