Észak-Írország idegenben megverte Feröert

2015.09.04. 20:45
Az északírek Feröer, míg a finnek Görögország ellen győztek vendégként a labdarúgó Eb-selejtezők F-csoportjában, amelyben a Magyarország–Románia találkozó gól nélküli döntetlennel zárult.

Feröer–Észak-ÍrországFeröer–Észak-Írország

A vendégcsapat úgy kezdte a meccset, hogy teljesen beszorította kapuja elé Feröert. A nagy nyomásnak meg is lett az eredménye, mert McAuley már a 12. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1). A hazaiak elég kilátástalan játékot mutattak be, de nagyjából húsz perc után magukra találtak. A vendégek belealudtak a meccsbe, és ennek meg is itták a levét, mert a lelkes Feröer a 36. percben Edmundsson révén egyenlített (1–1).

A második félidőben valamivel jobban játszottak a hazaiak, de a gólszerző egy buta szabálytalanság után kiállíttatta magát, ezzel nagy lehetőséghez jutott Észak-Írország. És a lehetőséggel élt is, mert a 71. percben McAuley közelről a hálóba fejelt (1–2). Röviddel később még Lafferty is betalált, ezzel minden el is dőlt, Észak-Írország ugrott a csoport élére (1–3).

Görögország–Finnország

Az már a taktikai hadrendből is kitűnt, hogy mindkét fél erősen a védekezésére helyezi a hangsúlyt. Ennek megfelelően kevés volt az igazán nagy helyzet. A mezőnyfölényben lévő görögök próbálkoztak ugyan, de hiányzott belőlük a kellő átütőerő és a kreativitás. No meg egy kis pontosság és finesz sem ártott volna. Így érkeztünk el a szünethez úgy, hogy tizenhárom alkalommal vették célba Lukas Hradecky kapuját, de csak egy(!) lövésük jutott el a kapuig. Kettőt blokkoltak, a többi célt tévesztett. A szünet után sokáig gyakorlatilag semmi sem változott, a 75. percben aztán a kapura jóformán semmilyen veszélyt sem jelentő finnek első kaput eltaláló lövése gólt eredményezett, a csereként pár perce érkező Joel Pohjanpalo talált be a kapuba (0–1), eldöntve a három pont sorsát.

EB 2016, SELEJTEZŐ, CSOPORTKÖR
F-CSOPORT, 7. FORDULÓ

Feröer–Észak-Írország 1–3 (1–1)
Tórshavn, Tórsvollur Stadion. V: Felix Zwayer (német)
FERÖER: Nielsen – Naes, Nattestad, O. Faerö, G. Sörensen – Benjaminsen (Baldvinsson, 87.) – S. Vatnhamar, Henriksen (K. Olsen, 83.), Hansson, Holst (P. Justinussen, 76.) – Edmundsson. Szövetségi kapitány: Lars Olsen
ÉSZAK-ÍRORSZÁG: McGovern – C. McLaughlin (Magennis, 70.), J. Evans, McAuley, Brunt (S. Ferguson, 84.) – Baird, Norwood – S. Davis, Dallas – McGinn, K. Lafferty (McNair, 78.). Szövetségi kapitány: Michael O'Neill
G: Edmundsson (36.), ill. McAuley (12., 71.), K. Lafferty (75.)
Kiállítva: Edmundsson (65.)

Görögország–Finnország 0–1 (0–0)
Pireusz, Jorgosz Karaiszkakisz Stadion. V: Szerhij Boiko (ukrán)
GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz – Vintra, Papasztathopulosz, Papadopulosz, Holebasz – Szamarisz (Tahcidisz, 86.), Ciolisz – Aravidisz (Kone, 68.), Fortunisz, Karelisz (Funtasz, 77.) – Mitroglu. Szövetségi kapitány: Kosztasz Canasz
FINNORSZÁG: Hradecky – Arkivuo, Halsti, Arajuuri, Uronen – Sparv, Toivio – Ring, Hämäläinen (Sadik, a szünetben; Mattila, 81.), P. Hetemaj – Pukki (Pohjanpalo, 67.). Szövetségi kapitány: Markku Kanerva