Eb 2016: Böde a duplájával megmentette válogatottunkat

2015.10.08. 22:38
Ha nem is könnyedén, de megverte labdarúgó-válogatottunk Feröer legjobbjait az Üllői úton rendezett Európa-bajnoki selejtezőn. Az első félidőben a vendégek szereztek vezetést Róaldur Jakobsen találatával, amelyet Juhász Roland nagy hibája előzött meg, de a szünetben csereként beálló Böde Dániel duplájával a magyar együttes megfordította a mérkőzést. Ezzel nemzeti csapatunk nagy lépést tett a kontinenstornára való kijutás felé, mert ugyan a finnek a ráadásban kiengedték kezükből a győzelmet Romániában, ám a csoport harmadik, pótselejtezőt érő helyét már nem lehet elvenni Bernd Storck legénységétől – amely akár még „túlóra" nélkül is eljuthat az Eb-re.

Kiállítva:

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!

A csoport további mérkőzésein:

Románia–Finnország 1–1 (Hoban 91., ill. Pohjanpalo 67.)
Észak-Írország–Görögország 3–1 (S. Davis 35., 58., Magennis 49., ill. Aravidisz 87.)

1. Észak-Írország 9 6 2 1 15–7 +8 20
2. Románia 9 4 5 8–2 +6 17
3. MAGYARORSZÁG 9 4 4 1 8–5 +3 16
4. Finnország 9 3 2 4 8–9 –1 11
5. Feröer 9 2 7 6–14 –8 6
6. Görögország 9 3 6 3–11 –8 3