Eb 2016: Bale-ék már ma kijuthattak volna, de jött Izrael

2015.09.06. 19:52
A walesi labdarúgó-válogatott már vasárnap bebiztosíthatta volna helyét a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságra, Gareth Bale-ék azonban képtelenek voltak legyűrni a jól védekező Izraelt.

Bale-ék nem éltek a lehetőséggel vasárnap (Fotó: Action Images)

A B-csoportban Wales helyzete végtelenül egyszerű volt: ha Gareth Bale-ék nyernek otthon Izrael ellen, biztosan ott lesznek a franciaországi Eb-n, függetlenül a többi meccstől és fordulótól.

A selejtezősorozatban veretlen hazaiak oda is szögezték kapujuk elé a kezdőrúgás után a csupán a védekezésre koncentráló ellenfelüket, jöttek a helyzetek is, egy bökkenő volt csupán: azt a fránya gólt nem sikerült beimádkozni!

A fordulás után is teljes volt a hazai dominancia, Izrael úgy védekezett, mintha a vb-döntőben 1–0-ra állna a 90. percben, ez pedig meg is tette a hatását, Bale-ék képtelenek voltak átküzdeni magukat az egy pontra hajtó vendégek védelmén.

A hazaiak legnagyobb bánatára maradt a 0–0, így a franciaországi repülőjegyek foglalásával egy kicsit még várni kell…

Wales–Izrael

Full Highlights HD | Wales 0-0 Israel...by zidanekrisz

EB 2016
SELEJTEZŐ, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ

Wales–Izrael 0–0
Cardiff, Cardiff City Stadion. V: Ivan Bebek (horvát)
WALES: Hennessey – Gunter, Richards, A. Williams, Davies, N. Taylor – King (Vokes, 86.), Ramsey, Edwards – Robson-Kanu (Church, 79.), Bale. Szövetségi kapitány: Chris Coleman
IZRAEL: Marciano – Dgani, Ben Haim I, Dasza, Tibi, Ben Harus – Bitton, Natho – Zahavi (Hemed, a szünetben), Dabbur, Kajal (Ben Haim II, a szünetben). Szövetségi kapitány: Eli Gutman

Bosznia-Hercegovina–Andorra 3–0 (3–0)
Zenica, Bilino polje Stadion. V: Arnold Hunter (északír)
BOSZNIA-HERCEGOVINA: Begovic – Bicakcic, Sunjic, Spahic, Kolasinac (Vrancic, 79.) – Besic, Pjanic (Hadzic, 45.) – Zec, Lulic – Ibisevic, Dzeko (Djuric, 67.). Szövetségi kapitány: Mehmed Bazdarevic
ANDORRA: Ferran Pol – M. San Nicolás, Ildefons Lima, Rebés, Marc Garcia – Sonejee, Ayala (Peppe, 81.) – C. Martínez (A. Sánchez, 76.), M. Vieira, Rodríguez – Riera (Alves, 87.). Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez
G: Ibisevic (14.), Dzeko (30.), Lulic (45.)
Kiállítva: Besic (63.), ill. Rodríguez (64.)

Ciprus–Belgium 0–1 (0–0)
Nicosia, GSp Stadion. V: Vladiszlav Bezborodov (orosz)
CIPRUS: Giorgallidesz – Demetriu, Laifisz, Dossa Júnior, Antoniadesz – Makridisz, Nikolau (Artimatasz, 84.), Economidesz – Haralambidisz (Laban, 53.), Mytidisz (Szotiriu, 11.), Makrisz. Szövetségi kapitány: Haralamposz Hrisztodulu
BELGIUM: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vermaelen, Vertonghen – Fellaini (Mertens, 64.), Witsel, Nainggolan – De Bruyne, Benteke (Origi, a szünetben), Hazard. Szövetségi kapitány: Marc Wilmots