Szerbia ráfázott Szlovéniában, nem lesz ott az Eb-n

2011.10.11. 22:45
Szerbia kikapott a szlovénoktól, nem lehet ott az Eb-n (Fotó: Reuters)
A 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének C-csoportjában Szerbia 1–0-s vereséget szenvedett Szlovénia otthonában, így nem lehet ott a jövő évi kontinensviadalon. Olaszország 3–0-ra nyert Észak-Írország ellen, ezzel veretlenül a csoport élén végezve. A pótselejtezőt érő második helyet Észtország szerezte meg.

OLASZORSZÁG–ÉSZAK-ÍRORSZÁG

Mivel az olaszok már korábban biztosították helyüket a lengyel-ukrán rendezésű kontinensviadalra, így már csak a veretlenségük megőrzése volt a tét az észak-írek elleni, pescarai összecsapáson.

Ahogy azt előzetesen sejteni lehetett, Cesare Prandelli együttese hamar magához vette a kezdeményezését, a 21. percben pedig a vezetést is. Ekkor Daniele De Rossi mesterien szolgálta ki Antonio Cassanót, aki elegánsan emelte át az északír kapust, megszerezve ezzel nyolcadik gólját az azzurriban.

Cassano az 53. percben ismét villant, ezúttal klubtársától, Alberto Aquilanitól kapott jó passzt, amely után laposan lőtt Maik Taylor kapujába. A végeredmény 3–0 lett, miután Gareth McAuley a hajrában saját kapujába juttatta a labdát.

Olaszország tehát veretlenül zárt a C-csoport élén, ami nagy önbizalmat adhat a 2012-es Európa-bajnokságra.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SZLOVÉNIA–SZERBIA

A szerbeknek roppant egyszerű volt a képlet az utolsó selejtező meccs előtt: ahhoz, hogy pótselejtezőt játszhassanak, győzniük kellett. Igen ám, de ehhez Szlovénia otthonából kellett volna elhozni mindhárom pontot.

A kiegyenlített és kemény első játékrész hosszabbításában a hazaiak Dare Vrsic szabadrúgásból szerzett góljával előnyben vonulhattak pihenőre.

A fordulást követően a 64. percben felcsillant a remény a szerb fanatikusok szemében, a csereként beállt Milos Kraszics ugyanis büntetőt harcolt ki. A tizenegyest némileg meglepő módon Nemanja Vidics vállalta el, Samir Handanovic azonban bravúrral hárítani tudta próbálkozást.

Szerbia a hajrában sem tudta megfordítani az összecsapást, így nem szerepelhet a 2012-es Európa-bajnokságon. A C-csoportban második helyen záró Észtország viszont pótselejtezőt játszhat.