Rooney vezérletével magabiztos angol siker

2011.09.02. 22:12
Rooney egy év után talált be az angol válogatottban, mindjárt kétszer is (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat G-csoportjában az angolok Wayne Rooney duplájával és Gary Cahill találatával 3–0-ra legyőzték idegenben a korábbi magyar szövetségi kapitány, Lothar Matthäus által irányított Bulgáriát.

„Sok mérkőzésüket megnéztük, mindent tudunk róluk – hangoztatta a találkozó előtt a hazaiak szövetségi kapitánya, a német Lothar Matthäus. – Sok függ attól, mivel tudom meglepni kollégámat, Fabio Capellót. Azt akarom, hogy játékosaim úgy futballozzanak az angolok ellen, mint a németek. Nem szabad félnünk, az ellenfelet nyomás alatt kell tartanunk, nem csak szaladgálni kell, mint egér a macska elől. Wayne Rooney kitűnő játékos, de őt sem fogja majd két védő, csak egyetlenegy ember feladata lesz a semlegesítése.”

Magabiztosak voltak tehát a mérkőzés előtt a hazaiak, túl sokáig azonban nem tartott ez az állapot, hiszen már 13. percben megszerezték a vezetést a listavezető angolok: szöglet után nem tudtak felszabadítani a bolgárok, Barry indítását Cahill előbb levette, majd a kapus alatt ellőve megszerezte első válogatottbeli találatát. 0–1

A 19. percben Petrov egyéni akciója révén veszélyeztettek a bolgárok, két perccel később azonban már kétgólos volt a vendégek előnye: jobb oldali Downing-szögletre Rooney érkezett a legjobb ütemben, és 5 méterről a jobb felső sarokba fejelt. 0–2

A Manchester United támadója nem szakította meg tehát jó szeptemberi sorozatát, legutóbb 2010. szeptember 7-én volt eredményes a válogatottban, azt megelőzően pedig 2009 szeptember 9-én.

Ha már megtört Rooney gólcsendje, akkor az első félidő rájátszásában még egyszer betalált, gyors kontra végén Young pontos átadását egy méterről már csak az üres kapuba kellett terelnie. 0–3

A folytatásra aktívabb bolgár válogatott érkezett, és előbb Ivanov, majd az 55. percben Martin Petrov veszélyeztetett fejjel, utóbbinál Hartnak nagy védésre volt szüksége, hogy tartsa csapata háromgólos előnyét.

Még egy perc sem telt el, amikor kétszer is négyre nőhetett volna a háromoroszlánosok előnye, előbb azonban Walcott passza után Downing lőtte telibe a kapufát, majd Parker lövésénél védett Mihajlov.

Negyedórával a találkozó vége előtt még Walcott került nagy helyzetbe Rooney passza után, azonban nem találta el a kaput, így végül maradt a háromgólos különbség.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A csoport másik mérkőzésén az eddig pont nélkül álló walesi válogatott 2–1-re legyőzte a korábban veretlen Montenegrót, nagy előnyhöz juttatva ezzel Angliát. A hazaiak Steve Morison ás Aaron Ramsey góljával az 50. percben már két góllal vezettek, a vendégek Sztevan Jovetics találatával már csak szépíteni tudtak.

EURO 2012
G-CSOPORT
BULGÁRIA–ANGLIA 0–3 (0–3)
Minszk. V: Frank De Bleeckere (belga)
Bulgária: Mihajlov – Milanov, Ivanov, Bodurov, Bandalovski (Sarmov, a szünetben), Zanev – Sz. Petrov, M. Petrov, Georgiev, Popov (Marquinhos, 81.) – Genkov (Bozsilov, 62.). Szövetségi kapitány: Lothar Matthäus
Anglia: Hart – Smalling, G. Cahill, Terry, A. Cole – Parker, Barry (Lampard, 80.) – Walcott (A. Johnson, 83.), Young (Milner, 62.), Downing – Rooney. Szövetségi kapitány: Fabio Capello