Rooney megtörte gólcsendjét, Anglia győzött

2010.09.08. 00:10
Wayne Rooney (10) így szerezte meg a vezető gólt Angliának (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-válogatott 3–1-es győzelmet aratott idegenben Svájc felett a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőinek keddi játéknapján.

Heves támadásokkal kezdtek az angolok, a svájciaknak eleinte arra sem volt esélyük, hogy megtartsák a labdát. S nem maradt el a gól sem: a 10. percben Glen Johnson beadása után a labda elsurrant Walcott és Defoe között, Rooney azonban jókor érkezett, és közelről a hálóba továbbított. Két nap híján egy év telt el az MU-csillag legutóbbi válogatott gólja óta! 0–1

Az örömre szinte azonnal ijedelem jött, egy angol támadás során Walcott rosszul fogott talajt, le kellett cserélni. A bokasérülést szenvedő ifjú szélsőt kórházba szállították, a röntgen eredményéről a lefújásig nem érkezett hír.

A szünetig hátralévő időben inkább az angolok akarata érvényesült, sőt a fordulás után is ők kezdeményeztek többet. A játékrész derekán aztán fordulni látszott a kocka, Svájc mind többet birtokolta a labdát, csakhogy a nem sokkal korábban reklamálásért figyelmeztetett Stephan Lichsteiner megkapta második sárga lapját, miután földre vitte James Milnert. Hamarosan jött a büntetés újabb tétele: a 69. percben Steven Gerrard nagyszerű passzal ugratta ki Adam Johnsont, és a csereként beálló támadó nem hibázott. 0–2

Akik azt hitték, eldőlt a meccs, gyorsan a gyomrukhoz kaphattak: két perccel később a jobbról középre törő svájci csereember, Xherdan Shaqiri hatalmas lövéssel szépített. 1–2

A gól mellett még valami miatt bosszankodhatott Fabio Capello, az angolok mestere: újabb játékosát kellett lecserélnie sérülés miatt, ezúttal Jermain Defoe-t. A folytatásban viszont nem panaszkodhattak a vendégek, hiszen egyfelől nem kaptak újabb gólt, másfelől a labdát sportszerűtlenül elrúgó Ashley Cole megúszta a második sárga lapot, s végül, nem sokkal a lefújás előtt a Defoe-t váltó Bent bevágta a győzelmet biztossá tevő harmadik góljukat. 1–3

Egy angol vonatkozású rekord: Gerrard a 20. Eb-selejtezőjét játszotta, ezzel megdöntötte Michael Owen eddigi csúcsát.