Prandelli: édes volt a visszatérés Firenzébe

User UserUser User
2010.09.07. 23:03
Prandellit barátként fogadták Firenzében (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-válogatott hazai pályán 5–0-ra nyert Feröer ellen a 2012-es Eb-selejtezők C-csoportjában.

Cesare Prandelli olasz szövetségi kapitányként első hazai mérkőzésén duplán otthonos környezetben ülhetett a padon, hiszen csapata Firenzében fogadta Feröert, márpedig a szakember 2005 és 2010 között a Fiorentina edzője volt.

Az 53 éves mester három korábbi játékosát állította a kezdőbe Lorenzo De Silvestri, Riccardo Montolivo és Alberto Gilardino személyében. Utóbbi volt az, aki a 11. percben Andrea Pirlo szöglete után fejjel megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A lelátón helyet foglaló Roberto Baggio elégedetten konstatálhatta, hogy övéi újabb tizenegy perc elteltével már kettővel vezettek: Luca Antonelli passza után Daniele De Rossi volt eredményes.

A nagy kedvvel játszó Antonio Cassano mindkét gólban benne volt (az elsőnél az ő lövését követte a szöglet), a 27. percben pedig ő maga is betalált. Ráadásul nem is akármilyen gól volt ez, a Stadio Artemio Franchi közönsége felállva tapsolta a Sampdoria csatárát a nagyszerű lövés után.

A különbség többször is tovább nőhetett volna a szünetig, ám a vendégek – akik az ellenfél kapujára teljesen veszélytelenek voltak – megúszták az összes helyzetet. A második félidőben sokáig érintetlen maradt a feröeri háló, mígnem a 81. percben a csereként beálló Fabio Quagliarella közelről fejezett be egy végletekig kijátszott támadást.

A slusszpoén Pirlóé volt, a Milan középpályása a hosszabbításban szabadrúgásból csavart tökéletes mozdulattal Gunnar Nielsen kapujába.

A vége tehát 5–0 lett, az olaszok két mérkőzés után hat pont ponttal állnak a C-csoportban.