Platini újabb reformja: 12-13 városban rendezné az Eb-t

2012.06.30. 13:19
Szombati sajtókonferenciáján újabb reformtervezet ötletét tárta a nyilvánosság elé Michel Platini, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) francia elnöke. Platini bejelentette, hogy a legújabb elképzelések szerint a 2020-as Európa-bajnokságot 12-13 városban rendezhetik meg.

Platininek talán az unalmasabb Eb-meccsek valamelyikén jutott eszébe, hogy kevés az Eb-rendező városok száma (fotó: Action Images)
Platininek talán az unalmasabb Eb-meccsek valamelyikén jutott eszébe, hogy kevés az Eb-rendező városok száma (fotó: Action Images)
Platininek talán az unalmasabb Eb-meccsek valamelyikén jutott eszébe, hogy kevés az Eb-rendező városok száma (fotó: Action Images)

Az UEFA első embere szerint a fejlődés újabb lépése az lenne, ha az eddigi nyolc-tíz helyett 12-13-ra emelnék a rendező városok számát. A francia sportdiplomata hozzátette: bírja az UEFA végrehajtó bizottságának támogatását az ötlet megvalósításához.

A 2020-as kontinensviadal megrendezésére három jelentkező erősítette meg pályázati szándékát: elsőként Törökország jelezte érdeklődését, Wales, Skócia és Írország közösen pályázna, illetve Azerbajdzsán és Grúzia is együtt rendezne.

A 2020-as Eb helyszínéről 2013 végén, 2014 elején dönthet az európai szövetség, Platini szerint a reformok megvalósulásáról azonban már a jövő év elején megszülethet a végleges döntés. Ha Wales, Skócia és Írország nyeri el a rendezés jogát, először adhat otthon a tornának három ország közösen.

Platini elnökségének egyik nagy újítása, hogy 2016-ban, Franciaországban már nem 16, hanem 24 résztvevője lesz a kontinensviadalnak, az újabb ötlet azonban 2020-ra további változásokat hordozhat magában a lebonyolításban.

Az első kritikus megjegyzések szerint Platini újabb javaslata vitákat válthat ki, mert lényegesen megnövelheti a stadionok közötti távolságokat, ami a legkevésbé sem kíméli a viadalra érkező szurkolók pénztárcáját.
Platininek talán az unalmasabb Eb-meccsek valamelyikén jutott eszébe, hogy kevés az Eb-rendező városok száma (fotó: Action Images)
Platininek talán az unalmasabb Eb-meccsek valamelyikén jutott eszébe, hogy kevés az Eb-rendező városok száma (fotó: Action Images)

Az UEFA első embere szerint a fejlődés újabb lépése az lenne, ha az eddigi nyolc-tíz helyett 12-13-ra emelnék a rendező városok számát. A francia sportdiplomata hozzátette: bírja az UEFA végrehajtó bizottságának támogatását az ötlet megvalósításához.

A 2020-as kontinensviadal megrendezésére három jelentkező erősítette meg pályázati szándékát: elsőként Törökország jelezte érdeklődését, Wales, Skócia és Írország közösen pályázna, illetve Azerbajdzsán és Grúzia is együtt rendezne.

A 2020-as Eb helyszínéről 2013 végén, 2014 elején dönthet az európai szövetség, Platini szerint a reformok megvalósulásáról azonban már a jövő év elején megszülethet a végleges döntés. Ha Wales, Skócia és Írország nyeri el a rendezés jogát, először adhat otthon a tornának három ország közösen.

Platini elnökségének egyik nagy újítása, hogy 2016-ban, Franciaországban már nem 16, hanem 24 résztvevője lesz a kontinensviadalnak, az újabb ötlet azonban 2020-ra további változásokat hordozhat magában a lebonyolításban.

Az első kritikus megjegyzések szerint Platini újabb javaslata vitákat válthat ki, mert lényegesen megnövelheti a stadionok közötti távolságokat, ami a legkevésbé sem kíméli a viadalra érkező szurkolók pénztárcáját.

 


Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24
Ezek is érdekelhetik