Nyögvenyelős francia siker Albániában

2011.09.02. 23:05
Karim Benzema góljával szerzett vezetést a francia válogatott (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat D-csoportjában a francia válogatott 2–1-re legyőzte idegenben Albániát. A vendégek Karim Benzema és Yann M'Vila találatával már 18 perc után kétgólos előnyre tettek szert, a hazaiak pedig ezt követően már csak szépíteni tudtak.

Jó formában várták a franciák az összecsapást, hiszen a szinte napra pontosan egy éve az első fordulóban elszenvedett Fehéroroszország elleni vereséget (2010. 09. 03., 0–1) követően 11 mérkőzésen nyolc siker mellett három döntetlent értek el.

A vendégek már a 11. percben megszerezték a vezetést, a Real Madrid gólvágója, Karim Benzema volt eredményes (18 méterről, balról vette be az albán kaput – 0–1), majd nyolc perccel később a Rennes középpályása, M’Vila is betalált (0–2).

A 37 percben Ribéry szabadrúgása után forgott ismét veszélyben a hazai kapu, 20 méteres próbálkozását azonban nem követte újabb találat, így is kényelmes, kétgólos francia előny mellett vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész legelején szépített Albánia, a Cesena játékosa, Erjon Bogdani volt eredményes – egy hosszú indítás után lőtt Lloris lábai között a kapuba. 1–2

A 60. percben Bulku próbálkozását hatástalanította a francia kapus, míg a túl oldalon egy Ribéry-beadást követően blokkolták Malouda lövését, majd a szögletet követően Kaboul fejese kerülte el a kaput, újabb gól azonban már nem esett, így a franciák végül 2–1-re nyertek.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A D-csoport további mérkőzésen a bosnyák és a román labdarúgó-válogatott is kétgólos idegenbeli diadalt aratott, előbbi Fehéroroszországban, utóbbi Luxemburgban nyert.

EURO 2012
D-CSOPORT
FEHÉROROSZORSZÁG–BOSZNIA-HERCEGOVINA 0–2 (0–2)
Minszk. Vezette: Kassai Viktor
Fehéroroszország: Zsevnov – Trubila, Sitov, Verhovcov, Martinovics – Kulcsiy, Pucila, Zsavnercsik (Sitko, 62.), Kalacsev, Kisliak – Kornilemko (Voronkov, 63.). Szövetségi kapitány: Bernd Stange
Bosznia-Hercegovina: Hasagic – Spahic, Papac, Pandza – Medunjanin (Muslimovic, 88.), Rahimic, Salihovic (Maletic, 72.), Pjanic, Lulic, Zahirovic – Dzeko (Misimovic, 80.). Szövetségi kapitány: Safet Susic
Gólszerző: Salihovic (22. – 11-esből), Medunjanin (24.)
LUXEMBURG–ROMÁNIA 0–2 (0–2)
Luxembourg. Vezette: Szergej Karaszev (orosz)
Luxemburg: Joubert – E. Hoffmann (Bukvic, 76.), Schnell, Blaise – Mutsch, Gerson, Leweck, Payal, Bettmer – Da Mota (Jänisch, 61.), Joachim (Kitenge, a szünetben). Szövetségi kapitány: Luc Holtz
Románia: Tatarusanu – Goian, Rat, Maftei (Herea, 62.), Gardos – Contra, Cocis, Torje (Niculae, 76.), Tanase – Marica (Stancu, 87.), Surdu. Szövetségi kapitány: Victor Piturca
Gólszerző: Torje (34., 45.)

ALBÁNIA–FRANCIAORSZÁG 1–2 (0–2)

Tirana, Quemal Stafa Stadion. Vezette: Nikolajev (orosz)

Albánia: Ujkani – Dallku, Cana, Teli, Vangjeli – Skela (Hyka, 46.), Bulku (Bakaj, 76.), Curri (Lala, 24.), Agolli, Salihi – Bogdani. Szövetségi kapitány: Josip Kuze.

Franciaország: Lloris – Réveillere, Kaboul, Abidal, Evra – M'Vila, Diarra – Malouda (Martin, 81.), Nasri, Ribéry – Benzema. Szövetségi kapitány: Laurent Blanc.
Gólszerző: Bogdani (46.), ill. Benzema (11.), M´Vila (18.)