Minden az olaszok kedve szerint alakult

2011.09.02. 23:04
Antonio Cassano és Giuseppe Rossi (22) már-már az Eb-szereplést ünnepli (Fotó: Reuters)
Olaszország nehezen, Antonio Cassano 11. percben szerzett góljával legyőzte Feröer válogatottját, és hajszálra került attól, hogy a 2012-es Európa-bajnokság szereplőjének mondhassa magát. Az olaszok eddigi legfőbb két „riválisa”, Szlovénia és Észak-Írország ugyanis hazai pályán kikapott Észtországtól, illetve Szerbiától, és a négyszeres világbajnok előnye 8 pontosra nőtt.

Záporban kezdődött el a négyszeres világbajnok olasz válogatott feröeri fellépése Tórshavnban (a találkozót Bognár Tamás vezette), de a zord időjárás nem volt elég ahhoz, hogy lefékezze a sorozatban eddig veretlen vendég csapatot. A 11. percben ugyanis Andrea Pirlo remek átadása után a leshatárról induló Antonio Cassano a kapunak háttal állva mellre vette a labdát, befordult Rene Torgard kapuja felé, majd miután első kísérletéből a feröeribe lőtt, a visszapattanó labdát a kapuba terelte, megszerezve hetedik, válogatottbeli gólját. 0–1

FERÖER–OLASZORSZÁG 0–1

A továbbiakban is az olaszok nyomtak, Cassano rögtön megduplázhatta volna góljai számát, de hosszú szöktetést kapott. A vendégek mezőfölénye azonban meddővé vált, s egyre többször jutott lehetőséghez a házigazda is. A meccs végén a hazaiak veszélyes támadásokat is vezettek, de nem tudtak egyenlíteni, Olaszország megszerezte hatodik győzelmét is a selejtezősorozatban.

És Cesare Prandelli együttesének nem csak Tórshavnban volt szerencséje, a másik mérkőzések is tökéletesen alakultak az „azzurrók" számára.

A selejtezősorozat elejét csúnyán elrontó Szerbia tipikus brit szerencsétlenkedés után jutott vezetéshez Belfastban az észak-írek ellen, ahol a 67. percben Steve Davis az eső áztatta talajon nagyon röviden adta haza a labdát, Lee Campnek esélye sem volt Marko Panteliccsel szemben, a szerb megkerülte a kapust, és a kapuba passzolt. 0–1

A szerbek az Észak-Írországban szerzett három pontjukkal csak utolérni tudták Szlovéniát, amely hazai pályán betlizett Észtországgal szemben. A PSV által az átigazolási időszak hajrájában szerződtetett Tim Matavz a 78. percben éppen hogy egyenlíteni tudott a Konstantin Vassiljev találatával az első félidőben 11-esből vezetést szerző észtek ellen, a csereként beállt Ats Purje három perccel később ismét a baltiakat juttatta előnyhöz. 1–2

Az észteknél pályára lépett a győri Jarmo Ahjupera is, csereként állt be a 61. percben.

Olaszország 19 pontjával nyolcpontos előnnyel áll Szlovénia és Szerbia előtt, és bár elméletileg a szerbek a hátralévő három meccsükön szerzett 9 ponttal megelőzhetik, nem valószínű, hogy Prandelli csapata a maga három találkozóján ne szerezzen legalább egy pontot.