Könnyedén nyertek a franciák Albánia ellen

2011.10.07. 23:58
A franciák nem kaphatnak ki a bosnyákoktól (Fotó: Reuters)
Franciaország 3–0-ra legyőzte Albánia válogatottját a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében, így továbbra is az első helyen áll a D-csoportban, de csak az utolsó fordulóban dől el, hogy pótselejtezőre kényszerül vagy egyenes ágon kijut az Európa-bajnokságra.

A találkozó első percei tapogatózással teltek, de a hazaiak gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a vezetést is megszerezték a 11. percben, amikor Florent Malouda senkitől sem zavartatva lőtt gólt az ötös sarkáról. 1–0

A találat után még felszabadultabban játszottak a franciák, és az első félidő hátralévő részében magabiztosan irányították a találkozót. De hogy nem csupán egygólos vezetéssel mentek szünetre a franciák, arról Nasri gondoskodott, aki gyönyörű átadással hozta helyzetbe Rémyt, aki nem is hibázott ziccerben. 2–0

A második játékrészre visszavettek a tempóból a hazaiak a biztos előny tudatában, de Albánia így sem tudott veszélyt jelenteni a vendéglátók kapujára. Ennek megfelelően a harmadik gólt a cserék hozták össze, Martin átadásából Réveillere volt eredményes. 3–0

Az eredmény a mérkőzés hátralévő részében nem változott, így ebben a csoportban az utolsó fordulóban ki-ki mérkőzés lesz, hiszen amelyik válogatott győz a Franciaország–Bosznia-Hercegovina mérkőzésen, az egyenes ágon jut ki a kontinenstornára, míg a vesztes pótselejtezőt játszik. Döntetlen esetén a franciák a csoportelsők.

EURO 2012, SELEJTEZŐ
D-CSOPORT
FRANCIAORSZÁG–ALBÁNIA 3–0 (2–0)
Párizs, Stade de France. Vezette: Kukulakisz (görög)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Debuchy, Rami, Kaboul, Evra (Réveillere, 46.) – Nasri, Cabaye (Martin, 47.), M'Vila, Malouda – Gomis (Cisse, 80.), Rémy. Szövetségi kapitány: Laurent Blanc
ALBÁNIA: Ujkani – Lila, Vangjeli, Dallku – Cana, Duro, Lika (Lilaj, 81.) Muzaka (Januzi, 74.), Hyka (Bakaj, 63.) – Salihi, Roshi. Szövetségi kapitány: Josip Kuze

Gólszerző: Malouda (11.), Rémy (38.), Réveillere (67.)

ROMÁNIA–FEHÉROROSZORSZÁG 2–2 (1–1)
Bukarest, Nemzeti Stadion. Vezette: Kelly (ír)
ROMÁNIA: Pantilimon – Matel, Rat, Tamas – Bourceanu, Lazar (Cocis, 70.), Torje, Sanmartean (Cristea, 28.) – Marica (Stancu, 80.), Mutu, Moti. Szövetségi kapitány: Victor Piturca
FEHÉROROSZORSZÁG: Zsevnov – Kulcsij, Omeljancsuk, Verhovcov, Bordacsev (Veretilo, 92.), Filipenko (Plaskonij, 19.) – Dragun, Krivec (Rudik, 60.), Nehajcsik, Kiszljak – Kornyilenko. Szövetségi kapitány: Bernd Stange
Gólszerző: Mutu (19., 51, – a másodikat 11-esből), ill. Kornyilenko (45.), Dragun (82.)
BOSZNIA-HERCEGOVINA–LUXEMBURG 5–0 (4–0)
Zenica, Birino Polje. Vezette: Evans (walesi)
BOSZNIA-HERCEGOVINA: Begovic – Spahic, Papac, Mujdza – Rahimic (Zahirovic, 59.), Pjanic, Misimovic, Medunjanin (Ibricic, 64.), Lulic (Maletic, 66.) – Misimovic, Dzeko. Szövetségi kapitány: Safet Susic
LUXEMBURG: Joubert – Schnell, Bukvic, Blaise, Laterza (Jänisch, 83.), Mutsch – Leweck, Bettmer, Payal, Gerson – Da Mota (Joachim, 44.). Szövetségi kapitány: Luc Holtz
Gólszerző: Dzeko (12.), Misimovic (15., 22. – 11-esből), Pjanic (36.), Medunjanin (51.)
1. Franciaország 9 6 2 1 14– 3 +11 20
2. Bosznia-Hercegovina 9 6 1 2 16– 7 +9 19
3. Fehéroroszország 10 3 4 3 8– 7 +1 13
4. Románia 9 3 4 2 12– 8 +4 13
5. Albánia 9 2 2 5 6–13 –7 8
6. Luxemburg 10 1 1 8 3–21 –18 4