Klose gólja elég volt a német győzelemhez

2010.09.03. 23:19
Klose találata három pontot ért a németeknek (Fotó: Action Images)
A német labdarúgó-válogatott 1–0-ra nyert Belgiumban, az Európa-bajnoki selejtezősorozat nyitányán. A mérkőzést eldöntő gólt „bayernes” összjáték végén született: Daniel Van Buyten hibája után végül Miroslav Klose lőtt a hálóba. Törökország 3–0-ra nyert Kazahsztánban.

Az A-csoportban először a Kazahsztán–Törökország mérkőzést rendezték meg, és a vendég „félholdasok” könnyed győzelmet arattak, miután már az első félidő elején kétgólos vezetésre tettek szert Arda Turan és Hamit Altintop révén. Guus Hiddink válogatottjának győzelmét végül a 75. percben tette fölényessé Nihat Kahveci (3–0).

A németekre keményebb feladat várt a megfiatalított belga válogatott otthonában, ennek ellenére a Nationalelf amolyan „tipikus” német győzelemmel megszerezte a három pontot.

A „vörös ördögök” az első félidőben többször is helyzetbe kerültek, még ha a németek is irányították a találkozót. Fordulás után egy „bayernes” akció végén született meg Joachim Löw alakulatának győztes találata.

Kellett hozzá a müncheni védő, Daniel Van Buyten hibája, aki tizenhatosa előtt rosszul vett át egy labdát, klubbeli csapattársa, Bastian Schweinsteiger lecsapott rá, majd Thomas Müllerhez továbbított, aki – hogy tökéletes legyen a „bayernes” sor – remek ütemben ugratta ki Miroslav Klosét. A németek 11-ese pedig ennél nehezebb helyzetet is megoldott már, és ezúttal sem hibázott: ballal, laposan a kapuba továbbított.

A vb-bronzérmes Löw-csapat innét már nem engedte ki kezéből a győzelmet, fontos három ponthoz jutva hozzá (0–1).