Kétgólos portugál siker Izlandon

2010.10.12. 23:41
Postiga (jobbra) hosszú idő után talált be a portugál válogatottban (Fotó: Reuters)
Portugália 3–1-es győzelmet aratott Izlandon az Európa-bajnoki selejtezők H-csoportjában. A vendégcsapat ezzel a sikerrel megszerezte második győzelmét a sorozatban, a hazaiak nulla ponttal állnak.

Egyik csapat sem úgy kezdte az Európa-bajnoki selejtezőket, ahogyan azt szerette volna. Izland két mérkőzés után nulla ponttal állt, míg a portugálok három meccsen mindössze négy pontot szereztek: hazai pályán ikszeltek Ciprussal, Norvégiában pedig kikaptak. A teljesség kedvéért: a dánok ellen nyertek hazai környezetben.

Cristiano Ronaldóék ezúttal semmiképp sem akartak hibázni, és már a találkozó elején kezdeményezően léptek fel, és már a 3. percben megszerezték a vezetést. Pont Ronaldo vállalt el egy szabadrúgást jó 25 méterről, a labda pedig az aranylabdás lövése után a jobb alsóban kötött ki. 0–1

Az izlandiak azonban nem adták föl, és viszonylag hamar egyenlítettek. A 17. percben Indridi Sigurdsson jobb oldali szögletét követően Heidar Helguson vette be egy fejessel a portugál kaput. Eduardo suta mozdulattal ért a labdába, a védők pedig már csak a gólvonal mögül tisztáztak. 1–1

A 27. percben aztán ismét egy távoli lövéssel vette vissza a vezetést a portugál csapat: rossz felszabadítást követően Raul Meireles bombázott a hazai kapu bal oldalába. 1–2

A portugálok egyértelműen irányították a találkozót, sokkal többet kísérleteztek, mint az izlandiak. A megnyugtató, harmadik góljukat azonban egészen sokáig nem tudták megszerezni.

A 70. percben Ronaldo vitte keresztbe a labdát a hazai védelem előtt, majd remek ütempasszal hozta helyzetbe a leshatáron kilépő Hélder Postigát. A Gunnleifur Gunnleifssonnal szembekerülő támadó azonban nem tudta elrakni a labdát az izlandi kapus mellett.

A nagyszerű védés után azonban hatalmasat hibázott az izlandi kapus. Ronaldo húzta meg a jobb oldalt, majd középre adását követően a labda kiperdült a kivetődő Gunnleifsson kezéből, Postigának pedig csak egy méterről kellett a gólvonal mögé pofoznia a labdát. 1–3

A folytatásban több gól már nem esett: Portugália megszerezte második győzelmét a csoportban, míg Izland továbbra is nulla ponttal áll.

EURO 2012, H-CSOPORT
IZLAND–PORTUGÁLIA 1–3 (1–2)
Reykjavík. Vezette: Einwaller (osztrák)
IZLAND: Gunleifsson – Steinsson, Saevarsson (V. P. Gunnarsson, 85.), I. Sigurdsson (Adalsteinsson, 85.), K. Sigurdsson – Danielsson, R. Sigurdsson, Skúlason, Bjarnason (Thorvaldsson, 68.) – Gudjohnsen, Helguson. Szövetségi kapitány: Ólafur Jóhannesson
PORTUGÁLIA: Eduardo – Joao Pereira, Pepe, R. Carvalho, Fábio Coentrao – Raul Meireles, Carlos Martins (Tiago, 77.) – Cristiano Ronaldo, Joao Moutinho, Nani (Danny, 87.) – Hugo Almeida (Hélder Postiga, 65.). Szövetségi kapitány: Paulo Bento
Gólszerző: Helguson (18.), ill. C. Ronaldo (3.), Raul Meireles (27.), Hélder Postiga (72.)
1. Norvégia 3 3 5–2 +3  9
2. Portugália 4 2 1 1 10–7 +3  7
3. Dánia 3 2 1 4–3 +1  6
4. Ciprus 3 1 2 5–8 –3  1
5. Izland 3 3 2–6 –4  0