Hiába ijesztgették őket, nyertek az olaszok

2010.09.03. 22:30
Megszorongatták az észtek Pazziniéket, de a fehér mezes olaszok kiállták a próbát (Fotó: Action Images)
Az olasz labdarúgó-válogatott a szünetben még vesztésre állt Észtországban, ám a második félidőben fordított, így ha nem is briliáns játékkal, de a papírformának megfelelően győzelemmel kezdte a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőjét.

A rossz dél-afrikai emlékek által kínzott olasz válogatott lendületesen kezdett, már a középpályán letámadta ellenfelét, ám eleinte csak a dinamikának örülhettek az ezúttal fehér mezes „kékek" szurkolói. Az első negyedórában Cassano beadása és a csapatkapitány, Pirlo szöglete sem eredményezett helyzetet, majd Pazzini puskázta el helyzetét De Rossi nagyszerű passzát követően. Odaát eközben Vassiljev veszélyeztetett egy védelmi megingás után.

Húsz perc elteltével a következőképpen állandósult a játék: az olasz középpályások már a kibontakozásuk előtti pillanatokban megfojtották az észt támadásokat, cserébe viszont nem sok helyük marad elöl az építkezésre – a baltiak jól romboltak. Sőt! A 31. percben Vassiljev 30 méteres szabadrúgását követően Siriguról kipattant a laposan középre tartó labda, és a berobbanó Zenjov közelről a hálóba helyezett! 1–0

S noha a szünetig hátralévő időben újra az olaszok kezdeményeztek többet – elsősorban Pazzini és Cassano próbálkozott, Pareiko a helyén volt –, a lefújás előtti pillanatokban Zenjov kis híján növelte a hazaiak előnyét.

A fordulást követő első lehetőség a hazaiak előtt adódott (Puri lövése alig szállt fölé), aztán dacára annak, hogy Cesare Prandelli nem cserélt a szünetben, az olaszok pillanatok alatt megfordították az állást. A 60. percben Pirlo ívelt be szögletet, az addig jobbára fegyelmezett észt védelem elfeledkezett Cassanóról, és a Samp tapasztalt támadója fejjel egyenlített. 1–1

Három perc múlva újra Pirlo ívelt be szögletet, Cassano ezúttal előkészített, és labdáját Bonucci közelről a kapuba pofozta. 1–2

A csodában reménykedő hazaiakat váratlanul érte a gyors fordulat, egy szurkoló még a játéktérre is berontott, ám mielőtt egyenlíthetett volna, a biztonságiak kivonták a játékból. Mivel a nyeregbe kerülő olaszok taktikusan őrizték az eredményt, a hajrában már nem változott az állás, pedig az észteknél akkor már a pályán volt Kaimar Saag is, aki a Feröer elleni augusztusi selejtezőt az utolsó pillanatokban megfordította. A baltiak ezúttal is próbálkoztak, de már tényleg csak ijesztgetni tudtak.

A csoport korábban befejeződött mérkőzésén Szerbia fölényes győzelmet aratott Feröeren.