Hazai német vereség nyolc „tartalékkal”

2011.03.29. 22:56
A németek küzdöttek, de nem tudták legyőzni Ausztráliát (Fotó: Action Images)
A „tartalékos” német labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett Ausztráliától felkészülési mérkőzésen.

Joachim Löw, a németek kapitánya kísérletezős kedvében vala kedd este: a Kazahsztán (4–0) elleni hétvégi Európa-bajnoki selejtezőhöz képest csupán Bastian Schweinsteigert, Thomas Müllert és Lukas Podolskit hagyta meg a Nationalelf kezdő tizenegyében, a többi nyolc játékost kicserélte.

Hogy kikre, elárulja a hazaiak szempontjából keserű végeredmény: az auszik hátrányból is képesek voltak talpra állni, és megnyerni a találkozót (2–1).

Mario Gomez hiába szerzett vezetést az első játékrészben, a „socceroos" – két szélső hátvédjének (!) köszönhetően – a második játékrész közepén négy perc leforgása alatt megfordította az eredményt.

A 73. percben csereként pályára lépő Miroslav Klose ezúttal csak annak örülhetett, hogy 108. alkalommal húzta magára a válogatott mezét, amivel beérte Jürgen Klinsmannt a német szereplési örökrangsor második helyén.