C. Ronaldo duplázott, Portugália megverte Ciprust

2011.09.02. 23:37
A portugál labdarúgó-válogatott 4–0-ra legyőzte le Ciprust a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőjének péntek esti mérkőzésén. Ezzel Portugália Norvégiával holtversenyben továbbra is vezeti a H-csoportot.

Ronaldo remekelt, a portugálok győztek (Fotó: Action Images – archív)

Az első félidő a portugálokról szólt, jellemző, hogy a házigazdáknak az első félidőben kaput eltaláló lövésük sem volt. A portugál együttes fölénye a 35. percben érett góllá, Cristiano Ronaldo tizenegyesből vette be a ciprusiak kapuját, akik a büntető előtt emberhátrányba is kerültek, miután Dobrasinovics a második sárga lapját is megkapta kezezésért. 0–1

A második félidőben már láthatóan visszavettek a luzitánok a tempóból, de a ciprusiak így sem tudtak veszélyesek lenni ellenfelük kapujára, és sokáig úgy tűnt, hogy mind a két fél megelégszik ezzel az eredménnyel.

Cristiano Ronaldo azonban nem így gondolta, és a mérkőzés hajrájára megrázta magát. A 83. percben kényszerítőzött Nanival, majd egy testcselt követően hét méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0–2

Csak egy perc telt el Ronaldo második gólja után, amikor Ronaldo passzát követően Hugo Almeida megszerezte a portugál válogatott harmadik találatát. 0–3

Már talán mindenki a megváltó hármas sípszót várta, amikor a 92. percben Danny (aki pár perccel korábban állt be csereként) kilépett, és megszerezte csapata negyedik gólját. 0–4

Győzelmével Portugália 13 ponttal a H-csoport élén maradt, mivel jobb a gólkülönbsége, mint a szintén 13 pontos Norvégiának.

EURO 2012, H-CSOPORT
CIPRUS–PORTUGÁLIA 0–4 (0–1)
Nicosia, GSP Stadion. Vezette: Gianluca Rocchi (olasz)
Ciprus: Giorgallidesz – Purszaitidesz, Hrisztu, Merkisz – Haralambidesz (Alexandru, 63.), Makridisz (Nikolau, 38.), Dobraszinovics, Demetriu, Avraam – Okkasz, Hrisztofi (Efrem, 80.). Szövetségi kapitány: Nikosz Niopliasz
Portugália: Rui Patrício – Pepe, Bruno Alves, Fábio Coentrao, Joao Pereira – Raul Meireles, Nani (Danny, 86.), Joao Moutinho, Rúben (Veloso, 63.) – Cristiano Ronaldo, Hélder Postiga (Almeida, 76.). Szövetségi kapitány: Paulo Bento
Gólszerző: C. Ronaldo (35., 82. – az elsőt 11-esből), H. Almeida (84.), Danny (92.)