Benzema és Gourcuff betalált, élen a franciák

2010.10.12. 23:02
Yoann Gourcuff nagy kedvvel játszott, ő lőtte a franciák második gólját (Fotó: Action Images)
Akárcsak pénteken Románia ellen, kedden Luxemburggal szemben is 2–0-s győzelmet aratott a francia labdarúgó-válogatott a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőjében, és átvette a vezetést a D-csoportban.

A franciák finoman fogalmazva nem pörgették meg a mérkőzés elejét, a luxemburgi Jonathan Joubert kapusnak egyszer sem kellett védenie az első húsz percben, míg odaát Hugo Llorisnak egyszer a tizenhatoson kívülre szaladva fejjel kellett tisztáznia. A 22. percben aztán, Philippe Mexés szögletet követő kapáslövésénél már nagyot védett a vendégkapus, egy percre rá pedig már nyúlhatott a hálóba. A 23. percben Yoann Gourcuff sarokrúgása után Karim Benzema jobbal megszelídítette a labdát, majd ballal a kapuba lőtte. 1–0

A folytatásban Gael Clichy tesztelte Joubert-t, a kapus másodszorra fogta a labdát, aztán... aztán gyakorlatilag nem történt semmi. A franciák nem tudtak mit kezdeni a tizenegy emberre épülő luxemburgi védekező taktikával, a szünetig már nem változott az állás.

A második félidő francia lehetőséggel kezdődött, nagyszerű Gourcuff, Benzema összjáték után Hoarau került helyzetbe, de kivárt, és a kapus közbelépett. Az 54. percben emberelőnybe kerültek a franciák: René Peters, a luxemburgi csapatkapitány durván szerelte Gourcufföt, és második sárga lapjával kiszállt a játékból.

A létszámcsökkenéssel megrepedtek a luxemburgi erőd falai, előbb Gourcuff késztette nagy védésre Joubert-t, majd Nasri hozta helyzetbe jó cselek után Hoarau-t, a hórihorgas csatár azonban megint hibázott. Nem úgy Gourcuff! A 76. percben a lyoni középpályás egy legurított szabadrúgás után 25 méteres lövéssel lepte meg a vendégek kapusát. 2–0

Bár a „kékek" nem kápráztatták el a közönséget, a válogatott meccset ritkán vendégül látó metziek így is hálásak voltak a győzelemért; a lelátó népe rázendített a Marseillaise-re.

Sikerükkel a franciák visszavették a csoport első helyét az őket korábban saját közönségük előtt megfricskázó fehéroroszoktól, akik kedden 2–0-ra legyőzték az eddig veretlen Albániát.