Anglia örülhet a Wales elleni sikernek

2011.09.06. 22:47
Ashley Young (balra) és az angol válogatott még nem dőlhet állra (Fotó: Reuters, archív)
Az angol labdarúgó-válogatott Ashley Young első félidőben szerzett góljával 1–0-ra győzött Wales ellen az Európa-bajnoki selejtező G-csoportjában, és közel került az első hely megszerzéséhez. Svájc Xherdan Shaqiri mesterhármasával 3–1-re legyőzte Bulgáriát. A találkozó végén így a bolgárokat irányító Lothar Matthäusnak – aki alatt erősen inog a kispad – kellett gratulálnia honfitársának, Ottmar Hitzfeldnek.

ANGLIA–WALES

Az angol válogatott Walest fogadta a Wembley Stadionban, és Fabio Capello csapata annak tudatában lépett pályára, hogy egy győzelem esetén a „háromoroszlánosok” szinte biztosan megszerzik a G-csoport első helyét.

Ashley Cole a kezdőcsapatban kapott helyet – a 30 éves védő 91. alkalommal lépett pályára az angol nemzeti csapatban, és mindannyiszor kezdőként kapott szerepet. Cole ezzel megelőzte Bryan Robsont, és hatodik a válogatottsági rangsorban.

A 16. percben Steve Morison futott el a jobb szélen John Terry mellett, és éles szögből próbálkozott kapura lövéssel, de nem találta el Joe Hart kapuját.

Két perccel később Wayne Rooney játszott össze Frank Lamparddal középen, majd a Manchester United támadója megpróbálta átemelni a labdát Wayne Hennesseyn, de a labda fölészállt.

A 35. percben Stewart Downing vitte el a labdát Joe Ledley mellett a jobb oldalon, majd visszalőtte az alapvonaltól, és a középen érkező Ashley Young kapásból a kapu bal oldalába bombázott. 1–0

A szünet után azonnal ismét az angolok veszélyeztettek: Lampard adott labdát Youngnak, akinek a lövését kivédte Hennessey, a labda azonban visszakerült hazaiakhoz, ám Gareth Barry fölélőtt a tizenhatos előteréből.

A 61. percben Barry vitte el a labdát a bal szélen, majd Lampardhoz passzolt, aki jó helyzetbe került, de kapu fölé lőtte a labdát.

A 77. percben Wales kis híján egyenlített. Robert Earnshaw került hatalmas helyzetbe, miután elé került a labda, de fölélőtte a labdát. Így Anglia 1–0-ra győzött, ám minden bizonnyal nem ez volt a „háromoroszlánosok” legjobb mérkőzése.

SVÁJC–BULGÁRIA

A Svájc–Bulgária mérkőzésen két német edző nézett szembe egymással. A bolgár válogatottat irányító Lothar Matthäus és a svájciakat vezető Ottmar Hitzfeld üdvözölte egymást a találkozó előtt.

A bolgárok számára nagyszerűen indult a mérkőzés Baselben: Ivan Ivanov már a kilencedik percben megszerezte a vezetést. 0–1

A hazaiak azonban még a szünet előtt egyenlítettek: Xherdan Shaqiri az első félidő hosszabbításában talált be. 1–1

A második játékrészben tovább nyomott a hazai együttes, és Shaqiri második gólját is megszerezte a 62. percben, (2–1), majd a hajrában is eredményes volt a 65. perctől emberhátrányban játszó bolgárok ellen. 3–1

A folytatásban nem született több találat, így Matthäusnak kellett gratulálnia tapasztaltabb kollégájának.