A talaj és Litvánia sem okozott gondot Xaviéknak

2011.03.29. 22:45
David Villáék 3–1-re verték Litvániát (Fotó: Action Images)
A 2012-es labdarúgó Eb-selejtező I csoportjában Spanyolország 3–1-re nyert Litvánia vendégeként.

Több alapemberét is csak a cserepadra nevezte Vicente Del Bosque spanyol szövetségi kapitány a litvánok elleni összecsapásra, így Andrés Iniestát, Fernando Torrest és Sergio Ramost is. A kapitány a mérkőzést megelőző napokban panaszkodott a Kaunasi pálya állapotára, sőt a halasztás ötletét is felvetette, de az UEFA ezt nem engedélyezte.

Ahogy azt egy világ és Európa-bajnok csapattól elvárhatjuk, a spanyolok jól kezdték a meccset, főként David Villa megmozdulásai után tudtak lehetőségeket kialakítani. Szűk húsz percet kellett várniuk a spanyol szurkolóknak csapatuk vezetőgóljára, ekkor David Villa tört befele egy eladott labdával, majd passzolt Xavihoz, aki középről, huszonkét méterről lőtt kapura és mivel lövése megpattant, így Zydrunas Karcemarskas kapusnak esélye sem volt védeni a hálójába behulló labdát. 0–1

Az első félidőben a spanyolok többször jutottak el ellenfelük kapujáig, de lövéseik gyengére, erőtlenre sikeredtek, míg Litvánia csupán átlövésekből próbált meg gólt szerezni. A játék képe mit sem változott a második játékrészre, ám az eredmény igen: az 57. percben egy lecsorgó labdát Marius Stankevicius hatalmas erővel bombázott a hiába vetődő Iker Casilass kapujának jobb alsó sarkába. 1–1

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, a 70. percben Xavi passzolt középre balról, ám az érkező Fernando Llorente elől menteni igyekező Tadas Kijanskas saját kapujába lőtt. A hajrában még Juan Mata is betalált David Silva indítása után, így a végeredmény 1–3-ra módosult.

Spanyolország ezzel továbbra is hibátlanul vezeti a csoportot, míg a litvánok maradtak a negyedik helyen.

LITVÁNIA–SPANYOLORSZÁG 1–3

EURO 2012, I-CSOPORT
Litvánia–Spanyolország 1–3 (0–1)
Kaunas, Darius és Girenas Stadion V: Duhamel (francia)
Litvánia: Karcemarskas – Semberas, Skerla, Zaliukas, Kijanskas – Panka, Cesnauskis, Danilevicius, Stankevicius – Sernas (Labuskas, 74.), Mikoliunas (Radavicius, 71.). Szövetségi kapitány: Raimondas Zutautas
Spanyolország: Casillas – Iraola, Raúl Albiol, Piqué (Sergio Ramos, 90.), Arbeloa – Xavi, Javí Martínez, Xabi Alonso, Cazorla (Mata, 67.), F. Llorente, Villa (D. Silva, 54.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
Gólszerző: Stankevicius (57.), ill. Xavi (19.), Kijanskas (70. – öngól), Mata (84.)