Vb 2018: világrekord! Megvan a selejtezők leggyorsabb gólja! – videó

2016.10.10. 21:03
Christian Benteke hat másodperc alatt betalált (Fotó: AFP)
A belga labdarúgó-válogatott Christian Benteke góljával szerzett vezetést Gibraltár otthonában a világbajnoki selejtezők H-csoportjában. A vendégek támadója 6 (!) másodperc után vette be a hazaiak kapuját, ezzel megdöntötte a vb-selejtezőkön született leggyorsabb gól rekordját, amelyet a San Marinó-i Davide Gualtieri tartott 1993 óta, amikor Angliának talált be 8.3 másodperc elteltével. Belgium 6–0-ra győzött végül, és nyert Görögország, valamint Bosznia-Hercegovina is.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 3. FORDULÓ
H-CSOPORT

Észtország–Görögország 0–2 (Toroszidisz 2., Sztafilidisz 61.)
Bosznia-Hercegovina–Ciprus 2–0 (Dzeko 70., 80.)
Gibraltár–Belgium 0–6 (C. Benteke 1., 43., 56., Witsel 19., D. Mertens 51., E. Hazard 79.)

A belga labdarúgó-válogatott könnyedén, 6–0-ra győzött Gibraltár ellen a világbajnoki selejtezők H-csoportjának 3. fordulójában. Görögország és Bosznia-Hercegovina egyaránt 2–0-ra nyert. Előbbi Észtországban, utóbbi hazai pályán Ciprus ellen Edin Dzeko duplájának köszönhetően.

Belgium világrekordot jelentő góllal kezdett Algarvéban, alig telt hat másodperc, amikor Christian Benteke betalált, ezzel megdöntötte a vb-selejtezőkön született leggyorsabb gól rekordját, amelyet a San Marinó-i Davide Gualtieri tartott 1993 óta, amikor Angliának talált be 8.3 másodperc elteltével.

A belgák ezután sem álltak le (Benteke sem lassított), az első félidőben még kétszer voltak eredményesek. A második játékrészben is végig Belgium játszott fölényben, ami újabb három gól formájában mutatkozott meg, így Roberto Martínez csapata kiütéses, 6–0-s sikert aratott.

Magyar vonatkozása is volt a H-csoportnak, az Észtország–Görögország mérkőzést ugyanis Vad II István vezette. A görögök már a 2. percben vezetést szereztek Vaszilisz Toroszidisz góljával, Konsztantinosz Sztafilidisz a második félidőben növelte az előnyt, a görögök százszázalékosak, hasonlóan a belgákhoz. Mondhatni, messze már az Eb-selejtezős bénázás...

Bosznia-Hercegovina 2–0-ra nyert Edin Dzeko hajrábeli duplájával Ciprus ellen, a Roma csatára 48. és 49. válogatott gólját szerezte meg. A csoport kettészakadóban van (ez is a papírforma), Belgium és Görögország 9-9 ponttal áll, a bosnyákok 6 egységgel követik őket.