Vb 2018: Törökországnak három pontot ért a villámrajt

2017.03.24. 19:54
Cenk Tosun (9) döntött Finnország ellen (Fotó: AFP)
A török labdarúgó-válogatott hazai pályán Cenk Tosun duplájával 2–0-ra legyőzte Finnországot a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának I-csoportjában. Horvátország Nikola Kalinic góljának köszönhetően 1–0-ra legyőzte Ukrajnát, míg Izland alaposan megizzadt Koszovóban.

A sorozatot rosszul – két döntetlennel és egy vereséggel – indító törökök, alaposan bekezdtek Finnország elleni meccsen: a 9. percben Cenk Tosun közelről passzolt az északiak hálójába (1–0), majd négy perccel később ismét a Besiktas csatára volt jó helyen, egy bal oldali szöglet után pazarul csúsztatott a kapu jobb oldalába (2–0).

A remek rajt megfogta a finneket, akik a folytatásban ugyan kapufáig eljutottak, gólt nem tudtak szerezni, így Törökország 2–0-ra nyert és otthon tartotta a három pontot.

A törökök egymás után második győzelmüket jegyezték, míg az egypontos finnek már sorozatban negyedik vereségüket szenvedték el.

Közel két és fél év után, az Ukrajna elleni hazai meccsen léphetett ismét telt ház előtt pályára a horvát válogatott: előző öt tétmeccsén a drukkerek egy része, vagy egésze ki volt tiltva a stadionból különböző rendbontások miatt.

Ennek örömére a horvátok jól kezdtek, a 15. percben Mario Mandzukic próbálkozása után a kapufa segítette ki a vendégeket. Az első félidő hajrájában azonban nem volt menekvés, Luka Modric, Ivan Rakitic, Nikola Kalinic volt a labda útja, a Fiorentina csatára pedig védőjéről lefordulva, 13 méterről a léc alá bombázott (1–0).

A második félidőben már nem változott az eredmény, így a horvátok 1–0-s sikert arattak, Ukrajna pedig elveszítette veretlenségét és kissé leszakadt az éllovastól.

A mindössze egy ponttal álló Koszovó nagy elánnal vetette bele magát az Izland elleni hazai meccsbe, Valon Berisha révén a 21. percben a kapufát is eltalálta. A kimaradt lehetőség azonban hamar megbosszulta magát, a 25. percben Björn Sigurdarson pofozott a hálóba egy, a kapusról rossz helyre pattanó labdát (0–1), majd tíz perccel később Gylfi Sigurdsson értékesített egy jogosan megítélt büntetőt (0–2).

A második félidő elején Atdhe Nuhiu fejesével szépített Koszovó (1–2), ennél többre azonban nem futotta az erejéből – Izland 2–1-re győzött és tovább üldözi Horvátországot.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 5. FORDULÓ
I-CSOPORT

Törökország–Finnország 2–0 (Cenk Tosun 9., 13.)
Koszovó–Izland 1–2 (Nuhiu 53., ill. Sigurdarsson 25., G. Sigurdsson 35. – 11-esből)
Horvátország–Ukrajna 1–0 (N. Kalinic 38.)