Vb 2018: Neymarék alaposan ellátták Messiék baját

2016.11.11. 06:41
Neymar és Mascherano ezúttal ellenfélként találkozott, és előbbi lehetett boldogabb a lefújást követően (Fotó: AFP)
A brazil labdarúgó-válogatott vb-selejtezőn hazai környezetben háromgólos győzelmet aratott Argentína ellen. Uruguay is nyert, így egypontos hátrányban tartja a lépést a dél-amerikai zónában éllovas brazilokkal.
NEYMAR: 50!
A 24 éves Neymar 74. válogatott fellépésén az 50. gólját szerezte. A brazil nemzeti együttes örök-góllövőlistáján a negyedik helyen áll, Romário 70/55-ös, Ronaldo 98/62-es, Pelé pedig 91/77-es mutatóval van Neymar előtt (egyelőre…).

A brazilok legutóbb két éve, a hazai rendezésű világbajnokság elődöntőjében játszottak Belo Horizontéban, s akkor a későbbi győztes németektől csúnyán, 7–1-re kikaptak. Ezúttal azonban a hazai publikum örülhetett, Neymarék 3–0-ra kiütötték az ősi rivális Argentínát.

Brazília a júniusban kinevezett Titével a kispadon ötből öt mérkőzést nyert meg a selejtezőben, hat ponttal többet gyűjtve, mint a Dungával lejátszott hat találkozó alatt. Tite a harmadik brazil szövetségi kapitány Joao Saldanha és Tele Santana után, aki az első öt selejtezőjén egyaránt diadalmaskodott.

A brazilok immár 51 hazai selejtező óta veretlenek. Lionel Messi, az argentinok ötszörös aranylabdás támadója ötödször volt tagja három vagy több góllal kikapó válogatottnak – ebből háromszor Brazília volt az ellenfél (egyszer-egyszer pedig Németország és Bolívia).

Ha a jövő héten Argentína vereséget szenved Kolumbiától, Brazília pedig felülmúlja Perut, akkor a brazilok fellépnek a FIFA-világranglista első helyére – 2010 májusa óta először.

A BRAZIL–ARGENTIN MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA:

Uruguay odahaza ismét három pontnak örülhetett, 2–1-re Ecuador ellen. Az uruguayiak ebben a sorozatban hazai környezetben mind a hat találkozójukat megnyerték, összesen tizenhat gólt jegyeztek, s csak egyet kaptak.

Peru története során először tudott felülkerekedni Paraguay vendégeként (1–4), s ötvenegy év után ismét legalább négy gólt szerzett idegenbeli selejtezőn. 1965-ben Caracasban győzött 6:3-ra.

Venezuela 5–0-val küldte haza Bolíviát, amely immár 52 idegenbeli selejtező óta képtelen győzni. E tekintetben a világrekordot Luxemburg tartja, Bolívia egy meccsre van a csúcs beállításától. Venezuelának ez volt a legnagyobb különbségű sikere, amelyet tétmérkőzésen aratott. A mesterhármast szerző Josef Martínez az első venezuelai, aki selejtezőn triplázni tudott.

VB 2018, SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 11. FORDULÓ
Brazília–Argentína 3–0 (2–0)
Belo Horizonte,
Mineirao. Vezette: Julio Bascunán (chilei)
Brazília: Alisson – D. Alves, Marquinhos, Joao Miranda (Thiago Silva, 87.), Marcelo – Fernandinho – Coutinho (Douglas Costa, 85.), Paulinho, Renato Augusto, Neymar – Gabriel Jesus (Firmino, 82.). Szövetségi kapitány: Tite.
Argentína: Romero – Zabaleta, Otamendi, Funes Mori, Más – E. Pérez (Agüero, a szünetben), Biglia, Mascherano, Di María (Á. Correa, 71.) – Messi – Higuaín. Szövetségi kapitány: Edgardo Bauza.
G.: Coutinho (25.), Neymar (45+1.), Paulinho (58.)

Uruguay–Ecuador 2–1 (Coates 12., Rolán 45., ill. Caicedo 44.)
Paraguay–Peru 1–4 (Riveros 9., ill. C. Ramos 48., E. Flores 71., Cueva 78., Benítez 84. – öngól)
Venezuela–Bolívia 5–0 (Kouffati 3., Josef Martínez 11., 67., 70., Otero 75.)