nemzetisport.hu 2016.11.12 06:53 Frissítve: 2016.11.12 21:18

Vb 2018: balhé az USA–Mexikón, a volt Barcás döntött

A mexikói labdarúgó-válogatott 2–1-es győzelemmel kezdte meg szereplését a 2018-as labdarúgó-világbajnokság CONCACAF-zónabeli selejtezőjének hatos döntőjében. Javier Hernándezék a Jürgen Klinsmann vezette Egyesült Államok ellen nyertek a meccs hajrájában szerzett góllal.

Mexikói gólöröm Javier Hernández vezetésével (Fotó: Action Images)

Az első gólra a 20. percig kellett várni, ekkor Miguel Layúnhoz került a labda, aki messziről laposan kilőtte a bal alsó sarkot (0–1).

A második félidő elején Bobby Wood egyenlített. A 23 éves támadó a tizenhatoson kapott Jozy Altidore-tól labdát, a védők nem léptek oda, amit Wood kihasznált, nyolc méterről a kapuba bombázott. Alfredo Talavera kapus beleért a lövésbe, ám balszerencséjére a labda rossz irányba pattant, s a kapuban kötött ki.

A mindent eldöntő találat a hajrában (89. perc) esett: Rafa Márquez, a mexikóiak csapatkapitánya (aki nem mellesleg hét évet lehúzott a Barcelonában) szöglet után remek ütemben érkezett a röviden, és senkitől sem zavartatva a kapuba bólintott.

A ráadásban volt egy kisebb csetepaté, a játékosok egymásnak mentek, ennek következtében az egyik mexikóit kiállította a játékvezető. Az eredmény már nem változott, Mexikó 2–1-re győzött.

Egy kis balhé a ráadásban

VB 2018
SELEJTEZŐ
CONCACAF-ZÓNA, 5. SELEJTEZŐKÖR, 1. FORDULÓ

Honduras–Panama 0–1 (F. Escobar 22.)
Trinidad és Tobago–Costa Rica 0–2 (Bolanos 65., Matarrita 92.)
Egyesült Államok–Mexikó 1–2 (Wood 49., ill. Layún 20., R. Márquez 89.)

2018.07.23 20:28:23

Foci vb 2018 nemzetisport.hu

Igazán lírai: Wendell Lira majdnem öngyilkos lett, de a trófea megváltoztatta az életét, majd Oroszországban...

2018.07.17 16:53:30

Foci vb 2018 MAROSI GERGELY

A rugalmasság, a pragmatizmus és a reaktív futball nyert, az unalomba dermedő labdabirtoklás vesztett a vb-n.

2018.07.16 23:30:24

Foci vb 2018 VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A kulijátékosoknak a perisici szintet kellene karcolgatniuk.

2018.07.16 23:28:31

Foci vb 2018 SZELI MÁTYÁS

ALAPVONAL. Ezért is írom le immáron sokadszorra, a most véget érő torna, a válogatott futball »állapota« újabb bizonyítéka annak, hogy minőségileg rosszat tesz a világbajnokságnak a négy vagy nyolc év múlva esedékes létszámemelés.