Vb 2018: meglepő argentin iksz; brazil siker Neymar-góllal

2016.09.07. 06:57
Neymar és Dani Alves gólöröme (Fotó: Reuters)
Brazília a gólt és gólpasszt jegyző Neymar vezérletével 2–1-re legyőzte Kolumbiát a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat szerda hajnali rangadóján, míg Argentína labdarúgó-válogatottja csak 2–2-es döntetlenre volt képes Venezuelában. Uruguay 4–0-ra verte Paraguayt, és a tabella élére ugrott.

BRAZÍLIA–KOLUMBIA 2–1

A brazilok korán megszerezték a vezetést Kolumbia ellen Miranda révén, de a szünetre újra iksz volt az állás: James Rodríguez szorításában Marquinhos a saját kapujába fejelt. A második félidő hajrájának kezdetén Neymar vágta be a házigazdák győztes gólját, és ezzel utolérte a legendás Zicót a brazil örökranglista negyedik helyén: már neki is 48 gólja van, és csak Pelé (77 ), Ronaldo (62), valamint Romário (55) áll előtte.

VENEZUELA–ARGENTÍNA 2–2

A hazaiak a válogatottban eddig egyetlen gólt sem szerző Juanpi bombájával és Josef Martínez találatával kétgólos előnyt szereztek. Lucas Pratto első válogatott góljával Argentína viszonylag gyorsan szépített, Nicolás Otamendi közelről lőtt egyenlítő góljára azonban egészen a 83. percig várni kellett. Sergio Romero kapus a végjátékban a frászt hozta a favorit déliekre, nagy hibája után Mikel Villanueva helyzetbe került – és a kapufát találta el…

Luis Suárez akcióban Suárez ellen (Fotó: Reuters)

URUGUAY–PARAGUAY 4–0

Elsősorban Edinson Cavani és Luis Suárez érdeme, hogy a nyirkos, szeles montevideói estében Uruguay kiütötte Paraguayt. Cavani kétszer is betalált a vendégeknek, mindkétszer Suárez előkészítéséből, és a Barca kiválósága az asszisztjai mellett egy tizenegyest is értékesített. A sikerükkel Argentínát megelőző és élre ugró uruguayiak az eddigi négy hazai selejtezőjüket mind megnyerték, ezeken az összesített gólkülönbségük 11–0.

Neymar győztes gólja Kolumbia ellen (2–1):

Juanpi pokoli nagy találata Argentína ellen (1–0):

VB 2018 – SELEJTEZŐK
DÉL-AMERIKAI ZÓNA, 8. FORDULÓ

Venezuela–Argentína 2–2 (Juanpi 34., Josef Martínez 52., ill. Pratto 58., Otamendi 83.)
Uruguay–Paraguay 4–0 (Cavani 18., 54., C. Rodríguez 42., Suárez 45+1. – 11-esből)
Chile–Bolívia 0–0
Brazília–Kolumbia 2–1 (Miranda 2., Neymar 74., ill. Marquinhos 36. – öngól)
Peru–Ecuador 2–1 (Cueva 19. – 11-esből, Tapia 78., ill. Achilier 31.)

1. Uruguay 8 5 1 2 16–5 11 16
2. Brazília 8 4 3 1 16–9 7 15
3. Argentína 8 4 3 1 9–6 3 15
4. Kolumbia 8 4 1 3 12–10 2 13
5. Ecuador 8 4 1 3 13–12 1 13