Vb 2018: iksz az afrikai csúcsmeccsen; nyert Nigéria és Egyiptom

2016.10.09. 23:28
Mbesuma (zöldben) betalált, ám a végén a nigériaiak örülhettek (Fotó: AFP)
Négy mérkőzéssel folytatódtak a 2018-as labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezői: Nigéria Zambia, Egyiptom Kongó otthonából hozta el a három pontot, Tunézia legyőzte Guineát, az esti rangadón pedig Algéria nem bírt Kamerunnal.

A nigériai válogatott Premier League-es ifjaknak köszönhetően győzött Zambiában: Alex Iwobi és Kelechi Iheanacho révén már 2–0-ra vezettek a „Szuper Sasok”, Collins Mbesuma már csak szépíteni tudott. A rendkívül erős csoport másik meccsén Algéria hiába szerezte meg a vezetést már a 7. percben Kamerun ellen, hazai pályán be kellett érnie a döntetlennel.

A vb-selejtezőkkel hírhedten hadilábon álló Egyiptom hamar hátrányba került Kongó ellen, ám Mohamed Szalah vezérletével fordított, kihasználva ezzel az Uganda ellen ikszelő Ghána botlását.

Az A-csoportban Tunézia a második félidőben őrölte fel Guinea ellenállását, és máris történt egy edzőcsere: a líbiai szövetség a Kongói DK elleni 0–4 után azonnali hatállyal leváltotta az egykori spanyol szövetségi kapitány Javier Clementét.

VB-SELEJTEZŐK
AFRIKAI ZÓNA, 3. KÖR
1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Tunézia–Guinea 2–0
(Abdennur 58., Akaisi 80.)
A csoport állása: 1. Kongói DK 3 pont (4–0), 2. Tunézia 3 (2–0), 3. Guinea 0 (0–2), 4. Líbia 0 (0–4).
B-CSOPORT
Zambia–Nigéria 1–2 (Mbesuma 71., ill. Iwobi 32., Iheanacho 42.)
Algéria–Kamerun 1–1 (Szudani 7., ill. Moukandjo 24.)
A csoport állása: 1. Nigéria 3 pont, 2. Algéria 1 (1–1) és Kamerun 1 (1–1), 4. Zambia 0.
E-CSOPORT
Kongó–Egyiptom 1–2
(Doré 24., ill. Szalah 41., Szaid 58.)
A csoport állása: 1. Egyiptom 3 pont, 2. Ghána 1 (0–0) és Uganda 1 (0–0), 4. Kongó 0.
A selejtezőcsoportok 1. helyezettjei jutnak ki a világbajnokságra.