Vb 2018: győzelemmel kezdtek az osztrákok Grúziában

2016.09.05. 19:50
Az osztrák labdarúgó-válogatott győzelemmel kezdte a világbajnoki selejtezőket, miután Marcel Koller tanítványai 2–1-re legyőzték Grúziát.

Ausztria nemzeti válogatottja már a mérkőzés 16. percében megszerezte a vezetést, miután egy szabadrúgást követően Martin Hinteregger üresen maradt, és a kapuba fejelt, 0–1!Martin Hinteregger üresen maradt, és a kapuba fejelt, 0–1!

Még az első félidő lefújása előtt, a 42. percben újabb gólt szereztek a vendégek, szintén fejjel. Jó beadás után Marc Janko bólintott, 0–2!

A második játékrészben ráültek az eredményre az osztrákok, amire majdnem rá is fáztak. Jano Ananidze hatalmas gólt lőtt, 25 méterről leadott lövése a kapuba bal oldalában landolt a 78. percben. 1–2!

Adódott még lehetősége a hazai csapatnak, hogy gólt szerezzen és kiegyenlítsen, ám az osztrákok nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

A Diósgyőrben futballozó Murtaz Dausvili végig a pályán volt.