Vb 2018: az újonc triplázott, a balhátvéd duplázott – nyolc gól a német termés

2016.11.11. 22:40
Sami Khedira nyitotta meg a német gólcsapot San Marinóban (Fotók: AFP)
A címvédő német labdarúgó-válogatott 8–0-s győzelmet aratott San Marinóban a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának C-csoportjában. A vendégeknél Serge Gnabry mesterhármast ért el, míg Jonas Hector duplázott. Az északírek simán megverték Azerbajdzsánt, a csehek pedig a norvégok ellen szerezték meg az első győzelmüket.

SAN MARINO–NÉMETORSZÁG

A németek Benjamin Henrichs és Serge Gnabry személyében két újoncot is avattak San Marinóban, utóbbi játékos örökké emlékezetessé tette pályafutása első mérkőzését a német A-válogatottban. Az első gólt még nem a Werder Bremen támadója, hanem Sami Khedira lőtte, aki a hetedik percben a kapust is kicselezve gurított a hazaiak kapujába. Két perccel később betalált Gnabry, ezzel 2007 óta az első játékossá vált, aki debütáló meccsén gólt szerzett a nationalelfben.

A félidei háromgólos különbséget Jonas Hector alakította ki. Az 1. FC Köln balhátvédje ezen a találkozón kétszer annyi gólt jegyzett, mint az előző 24 fellépésén összesen, ugyanis a második játékrészben is beköszönt, így már három gólnál jár címeres mezben.

A szünet után Gnabry újabb két találatot ért el (a németeknél ezt megelőzően 1976-ban Dieter Müller triplázott az első válogatott mérkőzésén), a csereként beálló Kevin Volland sem maradt adós a góllal, míg Mattia Stefanelli peches mozdulattal a saját kapuját vette be.

A németek az esős, szeles időben megrendezett meccsen 8–0-s győzelmet arattak San Marino felett, amely a felezővonalat is alig-alig lépte át.

Serge Gnabry mesterhármassal tette emlékezetessé első meccsét a német A-válogatottban

A MÁSIK KÉT MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

Az északírek meglepően simán, 4–0-ra elintézték Azerbajdzsánt, amely az első három fordulóban gólt sem kapott. A házigazdák második gólja a 36 éves és 341 napos Gareth McAuley nevéhez fűződik, aki mai találatával a legidősebb gólszerzővé avanzsált a 2018-as világbajnokság európai selejtezőzónájában. A végeredményt a 83. percben Chris Brunt állította be, ő az első félidő hajrájában kiosztott egy gólpasszt is.

A csehek megszerezték az első győzelmüket ebben a kvalifikációs sorozatban, miután hazai pályán 2–1-re legyőzték a norvégokat, akik csak a hajrában tudtak szépíteni. A csehek ezzel a győzelemmel máris feljöttek a csoport negyedik helyére, és a hátrányuk csak két pont a második helyezett északírek mögött.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 4. FORDULÓ

C-CSOPORT
Csehország–Norvégia 2–1 (Krmencík 11., Zmrhal 47., ill. J. King 87.)
Észak-Írország–Azerbajdzsán 4–0 (K. Lafferty 27., McAuley 40., McLaughlin 66., Brunt 83.)
San Marino–Németország 0–8 (Khedira 7., Gnabry 9., 58., 76., Hector 32., 65., Stefanelli 82. – öngól, Volland 86.)