Vb 2018: a brazilok a végén szórták meg Ecuadort

2016.09.02. 01:01
Neymar gólja után indult be a brazil válogatott (Fotó: AFP)
A 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének Dél-amerikai zónájában Brazília Neymar tizenegyesből szerzett góljával, valamint Gabriel Jesus kései duplájával 3–0-ra legyőzte a mérkőzés 76. percétől emberhátrányban játszó Ecuadort. A James Rodríguez vezette Kolumbiának két kihagyott tizenegyes is belefért Venezuela ellen, míg Bolívia 2–0-ra legyőzte Perut a 7. fordulóban.

Tite, a brazil válogatott júniusban kinevezett szövetségi kapitánya az Alisson – Dani Alves, Marquinhos, Miranda, Marcelo – Willian, Renato Augusto, Casemiro, Paulinho, Neymar – Gabriel Jesus összetételű kezdőcsapatot küldte pályára az Ecuador elleni idegenbeli mérkőzésen. A hazaiak keretében ott volt a Ferencváros légiósa, Cristian Ramírez, ám a 22 éves játékos nem kapott játéklehetőséget.

Az első félidő meglehetősen kiegyenlített játékot hozott, ám a második negyvenöt percben a vendégek fokozatosan felőrölték az ecuadoriakat, majd a 72. percben megtört a jég: Gabriel Jesust buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Neymar váltotta gólra (0–1).

A gól után négy perccel tovább romlottak a hazaiak esélyei, miután Juan Carlos Paredes egy talpalásért megkapta második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A brazilok pedig az emberelőnyben már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet sőt, Gabriel Jesus két remek találatával – előbb Marcelo passzát helyezte sarokkal a kapuba, majd Neymar átadása után tekert a bal felsőbe – 3–0-ra nyertek, így a tabellán egy pontra megközelítették Ecuadort.

Kolumbia hiába játszott sokkal támadóbban, James Rodríguez góljával csak az első félidő ráadásában szerezte meg a vezetést a sereghajtó Venezuela ellen (1–0). A végig fölényben lévő hazaiak sokáig nem tudták növelni az előnyüket. A 80. percben Angel Wilker szabálytalankodott Carlos Baccával szemben a tizenhatoson belül, amiért megkapta a második sárga lapját, míg Kolumbia büntetőhöz jutott. A tizenegyest a sértett végezte el, lövését azonban hárította a vendégek kapusa.

Alig telt el egy perc James remek labdájából Macnelly Torres szerzett gólt (2–0), majd a 94. percben ismét James Rodríguez került főszerepbe, ám Baccához hasonlóan az ő büntetőjét is kivédte Dani Hernández, így – a második büntető előtt kettős emberhátrányba kerülő – Venezuela megúszta egy kétgólos vereséggel a Kolumbia elleni meccset.

Bolívia hazai pályán – a jól csengő – Pablo Escobar és Ronald Raldes góljával 2–0-ra legyőzte Perut, aminek köszönhetően a két együttes helyet cserélt a tabellán.