Vb 2018: a 95. percre hagyták, de megvan a 13. vb-szereplő

2017.10.08. 06:18
Kendall Waston (pirosban) vb-szereplést érő fejesének pillanata (Fotó: AFP)
Egy pont kellett Costa Ricának a Nate-hurrikán miatt egy nappal későbbre halasztott, Honduras elleni világbajnoki selejtezőn, és ha a lehető legnehezebben is, de megszerezte azt az egy pontot Óscar Ramírez együttese, amely 13. válogatottként kvalifikálta magát a világbajnokságra.

Costa Ricának a 0–0 is jó lett volna, de miután Eddie Hernández bombaerős fejesével a 66. percben vezetést szerzett Honduras, hirtelen igyekeznie kellett a házigazdának.

A 90 perc kevés volt a csapatnak, de a hatperces ráadás éppen elég volt. A 95. percben Bryan Ruiz Beadása után Kendall Waston fejelt a hondurasi kapuba, s kezdődhetett a népünnepély.

Honduras sem vesztette el a reményt a vb-re való kijutásra, de hazai pályán Mexikó ellen nem lesz könnyű feladata.

Az 5. selejtezőkörből az első három helyezett kijut a vb-re (Mexikó már korábban kivívta a vb-szereplést), a negyedik helyezett interkontinentális pótselejtezőt vív az ázsiai zóna Ausztrália–Szíria párharcának győztesével.