nemzetisport.hu 2018.03.24 19:58 Frissítve: 2018.03.24 23:49

Felkészülés: Vidal bombagólt lőtt, Svédország kikapott Chilétől

Barátságos mérkőzésen 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a világbajnoki résztvevő svéd labdarúgó-válogatott a Copa América-címvédő Chilétől.

Vidal (balra) szép góljával a dél-amerikaiak szereztek vezetést (Fotó: AFP)

A 22. percben a chilei válogatott szerezte meg a vezetést, Alexis Sánchez bal oldali szögletét kifejelte egy védő, s a tizenhatos vonalán álló Arturo Vidal kicsit felugorva, jobb belsővel óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (0–1).

Egy perc múlva jött a válasz, egy ziccerig kijátszott helyzet végén Ola Toivonen 14 méterről egyenlített (1–1).

Úgy tűnt, nem változik az eredmény, de a 90. percben az Universidad Católica 22 éves csatára, a csereként beállt Marcos Bolados első meccsén győztes gólt szerzett (1–2).

A svédek legközelebb kedden Craiovában a románok vendégeként lépnek pályára, míg Chile a dánokkal csap össze Aalborgban.

VB-RÉSZTVEVŐ CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Svédország–Chile 1–2
(Toivonen 23., ill.  Vidal 22., Bolados 90.)

2018.07.23 20:28:23

Foci vb 2018 nemzetisport.hu

Igazán lírai: Wendell Lira majdnem öngyilkos lett, de a trófea megváltoztatta az életét, majd Oroszországban...

2018.07.17 16:53:30

Foci vb 2018 MAROSI GERGELY

A rugalmasság, a pragmatizmus és a reaktív futball nyert, az unalomba dermedő labdabirtoklás vesztett a vb-n.

2018.07.16 23:30:24

Foci vb 2018 VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A kulijátékosoknak a perisici szintet kellene karcolgatniuk.

2018.07.16 23:28:31

Foci vb 2018 SZELI MÁTYÁS

ALAPVONAL. Ezért is írom le immáron sokadszorra, a most véget érő torna, a válogatott futball »állapota« újabb bizonyítéka annak, hogy minőségileg rosszat tesz a világbajnokságnak a négy vagy nyolc év múlva esedékes létszámemelés.