Felkészülés: a spanyolok kiütötték a magyar válogatott keddi ellenfelét

2017.11.11. 23:29
Jordi Alba (balra) indította a gólok sorát, Isco megsérült (Fotó: AFP)
A 2018-as világbajnokságra készülő spanyol labdarúgó-válogatott hazai pályán 5–0-ra legyőzte az ugyancsak vb-résztvevő, kedden Magyarországgal megmérkőző Costa Ricát.

Gyakorlatilag egy pillanatig sem volt kérdéses, melyik együttes nyeri meg a találkozót, amit a málagai La Rosaleda Stadionban rendeztek meg. A spanyolok a 6. percben Jordi Alba góljával szereztek vezetést, az FC Barcelona balbekkje hetedszer volt eredményes címeres mezben. 1–0

Nem sokkal később Álvaro Morata növelte a hazai előnyt, a Chelsea csatára 23. fellépésén összesen tizenharmadszor talált be a spanyol válogatottban. 2–0

A fordulás után David Silva rövid idő alatt kétszer talált be – megjegyzendő, a Costa Rica-i védelem nem volt a helyzet magaslatán. 4–0

Ezután némi aggodalom ült a spanyol drukkerek arcára: Isco ellen Kendall Waston szabálytalankodott kőkeményen, ami miatt a Real Madrid klasszisa cserét kért. A La Rosaleda hatalmas tapsviharral búcsúzott a levonuló középpályástól, aki annak idején a Málagában vált ismert labdarúgóvá.

Az 5–0-s végeredményt a csapatkapitány Andrés Iniesta állította be a 73. percben egy szép átlövéssel.

A közép-amerikai válogatott 1997 óta nem szenvedett ilyen súlyos vereséget, akkor Brazília szintén 5–0-ra győzte le Costa Ricát.

Costa Rica kedden a magyar válogatott vendégeként lép pályára a budapesti Groupama Arénában, míg a spanyolok a vb-házigazda oroszok vendégei lesznek ugyancsak kedden.

SPANYOLORSZÁG–COSTA RICA 5–0 (2–0)

Málaga, La Rosaleda Stadion. Vezette: Szidiropulosz (görög)
Spanyolország: Kepa – Odriozola, Piqué (Bartra, a szünetben), Sergio Ramos (Nacho, a szünetben), Jordi Alba – Busquets (Saúl, a szünetben) – David Silva, Thiago, Iniesta (L. Alberto, 74.), Isco (Asensio, 65.) – Álvaro Morata (Iago Aspas, a szünetben). Szövetségi kapitány: Julen Lopetegui
Costa Rica: Danny Carvajal – Gamboa, Waston (K. Gutiérrez, 63.), Duarte (G. González, 56.), Calvo, Oviedo (Matarrita, 66.) – Bolanos (Wallace, 60.), Borges, Tejeda, Venegas (O. Rodríguez, 75.) – Urena (Ortiz, 56.). Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez
Gólszerző: Jordi Alba (6.), Álvaro Morata (22.), D. Silva (51., 55.), Iniesta (73.)