Eb 2020: „Koronavírus? Várakozó állásponton vagyunk”

Vágólapra másolva!
2020.02.25. 18:28
null
Firenze, 2020. február 25. (Fotó: AFP)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) figyelemmel kíséri a koronavírus terjedését, de még nem tudni, lesz-e hatása a járványnak a nyári Európa-bajnokságra.

 

A járvány azért lehet befolyással a kontinensviadalra, mert Róma az egyik helyszín – három csoportmérkőzés mellett egy negyeddöntő otthona –, és bár a fővárost eddig nem érte el, Európában Olaszországot sújtja legjobban a betegség. Lombardia tartományban eddig négyen vesztették életüket, a fertőzöttek száma pedig 222 az országban: ebből 173-at Lombardiában, 33-at Veneto tartományban tartanak számon. Emilia Romagnában 18, Piemontban 3, a közép-olaszországi Lazióban ugyancsak 3 megbetegedésről tudnak.

„Várakozó állásponton vagyunk. Minden országban figyelemmel kísérjük az eseményeket, a labdarúgásnak pedig igazodnia kell az adott ország rendelkezéseihez” – fogalmazott kedden Michele Uva, az UEFA alelnöke, a végrehajtó bizottság tagja. Hozzátette: a sportesemény csak akkor marad el, ha a helyzet rosszabbra fordul.

A koronavírus hatására az olasz labdarúgó-bajnokságban zárt kapuk mögött rendeznek meg hat mérkőzést, köztük a következő, 26. forduló rangadóját, a Juventus–Internazionalét.

Vincenzo Spadafora sportminiszter keddi bejelentése szerint Lombardia, Veneto, Piemont, Friuli Venezia Giulia, Emilia Romagna és Liguria régiókban vasárnapig gyakorlatilag minden sportesemény elmarad, és bár bizonyos mérkőzések kivételt jelentenek, azokat is nézők nélkül kell megrendezni.

Csütörtökön üresek lesznek a lelátók az Internazionale–Ludogorec mérkőzésen, az Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc visszavágóján. A járvány miatt múlt vasárnap az Atalanta–Sassuolo, a Verona–Cagliari, a Torino–Parma és az Internazionale–Sampdoria találkozó elmaradt a Serie A-ban, míg a harmadosztály teljes hétközi fordulóját törölték.

Paolo Dal Pinto, a bajnokságot szervező Serie A elnöke javasolta a találkozók elhalasztása helyett a zárt kapus rendezést, mert a nyári Európa-bajnokság miatt a küzdelmeknek május 14-ig be kell fejeződniük.

A június 12-én kezdődő Eb-t 12 ország egy-egy városában rendezik, a Puskás Arénában három csoportmeccs mellett egy nyolcaddöntő lesz. A torna július 12-én a londoni fináléval zárul.

Legfrissebb hírek

McTominay duplázott, a Napoli kétszer egyenlített az Inter otthonában

Olasz labdarúgás
10 órája

A hajrában csúszott ki a Fiorentina kezéből a három pont a Milan ellen, idegenben nyert a Lazio

Olasz labdarúgás
15 órája

Már az 51. másodpercben előnybe került a Lecce, de így is kikapott a Parmától

Olasz labdarúgás
18 órája

A hajrában szenvedte ki a győzelmet a Roma, a 94. percben mentett pontot a Como

Olasz labdarúgás
2026.01.10. 22:40

Kimaradt a büntető a 99. percben, nem szakadt meg a Milan bajnoki veretlenségi sorozata

Olasz labdarúgás
2026.01.08. 22:54

Serie A: Tóth Alex posztjára igazol a Lazio – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.01.08. 15:49

Az Inter folytatta győzelmi sorozatát

Olasz labdarúgás
2026.01.07. 22:48

A Napoli fontos pontokat bukott a kiesőjelölt ellen

Olasz labdarúgás
2026.01.07. 20:30
Ezek is érdekelhetik