Kezdésként Alonso a leggyorsabb Monacóban

2010.05.13. 11:51
Csodálatos látványt nyújt a monacói környezet (Fotó: Action Images – archív)
A Monacói Nagydíj első szabadedzésén a Ferrari pilótája, Fernando Alonso autózta a leggyorsabb időt (1:15.927). A kétszeres spanyol világbajnok mögött sorrendben Sebastian Vettel és Robert Kubica végzett.

Az első szabadedzés elején a pilóták gyorsan letudták az installációs köröket, de már az első percekben betekintést kaphattunk abba, hogy mi lehet majd a legnagyobb probléma a futamon: a túl nagy forgalom. A legtöbb versenyző egy körrel megelégedett, mindössze Adrian Sutil, Vitantonio Liuzzi és Sebastian Vettel járta be kétszer a pályát a tréning legelején.

KATTINTSON A 2010-ES
ADATBANK MEGTEKINTÉSÉHEZ!

A versenyhétvége első mért körét Jaime Alguersuari futotta (1:30.020). A spanyol pilóta életében először versenyez Formula–1-es futamon a monacói pályán, így érthető volt a buzgalma – tavaly egyébként az ötödik helyen zárt a hercegségben a Formula Renault 3.5-sorozatban.

Az élmezőny tagjai közül elsőként Jenson Button futott gyors kört, így az első félóra végén a címvédő világbajnok neve mellett szerepelt a leggyorsabb idő, de a McLaren pilótájának 1:20.564-es teljesítménye sem számított sokáig etalonnak. Előbb csapattársa, Lewis Hamilton, majd a két Ferrari-pilóta javította meg Button eredményét.

Felipe Massa 1:16.517-et futott, de még a brazilnál is gyorsabb volt a kétszeres világbajnok Fernando Alonso, aki 1:16.151-re javította a legjobb időt. A Ferrari spanyolja a folytatásban tovább gyorsult, egyedüliként tudott 1:16 alá kerülni, és 1:15.927-es idejével ő végzett a szabadedzés első helyén.

Az utolsó percekben Kobajasi Kamui a falnak csapódott Sauberjével, a japán autójának első vezetőszárnya leszakadt, így sárga zászlós figyelmeztetés volt érvényben a gyakorlás legvégén.

SZAVAZÁS

Ön szerint ki nyeri a Monacói Nagydíjat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Spanyol Nagydíj győztese, Mark Webber már a szabadedzés előtt úgy vélekedett, hogy a Red Bullok előnye ezúttal nem lesz annyira jelentős, mint a korábbi futamokon, ugyanis a monacói pálya nem fekszik különösebben az osztrák istálló gépeinek.

„Kivételes eset volt, hogy Barcelonában majd’ egy másodperccel gyorsabbak voltunk a többieknél. Nem hinném, hogy Monacóban ekkora lenne az előnyünk, mivel teljesen más típusú a pálya, ráadásul hamarabb meg lehet tenni egy kört. Teljesen más a vonalvezetés, így a csapatok nem erre a futamra tervezik az autójukat, mivel csak egyetlen ilyen pálya van a versenynaptárban" – jelentette ki az ausztrál pilóta, aki a gyakorlás nagy részében egy másodperccel volt lassabb Alonsónál.

Webber azonban (csapattársával, Sebastian Vettellel egyetemben) az utolsó percekben rátalált a ritmusra, így a Red Bullok ezúttal is elöl végeztek: a német a második, az ausztrál a negyedik helyen zárt – közéjük a Renault pilótája, Robert Kubica ékelődött be.

A futamon ötször diadalmaskodó Michael Schumacher a hatodik helyen zárt, míg a nagydíj történetének legeredményesebb pilótája, a tragikusan elhunyt Ayrton Senna unokaöccse, Bruno az utolsó előtti, 23. pozíciót szerezte meg, saját csapattársát megelőzve.