Heidfeld a legjobb idővel jelentkezett be Kubica helyére

2011.02.12. 17:24
A német pilóta kifejezetten jó teljesítménnyel rukkolt ki (Fotó: Reuters)
Nick Heidfeld vélhetően megtette, ami a Formula–1-es Renault-istállónak kellett ahhoz, hogy meggyőződjön róla, ő a megfelelő helyettes a ralibalesetben súlyosan megsérülő Robert Kubica kényszerű távollétében. A német a legjobb időeredményt érte el a jerezi tesztelés harmadik napján, megelőzve többek között négy világbajnokot: Fernando Alonsót, Michael Schumachert, Lewis Hamiltont és Sebastian Vettelt.

A közönség döntő többsége Fernando Alonso kedvéért látogatott ki a jerezi pályára, de a napon a legnagyobb tét Nick Heidfeldé volt: a rutinos német pilóta Robert Kubica helyére kerülne a Renault-ba, ha jó teljesítményt nyújt a gyakorlásokon.

SZAVAZÁS

Melyik csapaté a legszebb 2011-es F1-es autó?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Nos, Heidfeld kifejezetten jó teljesítménnyel rukkolt ki: már a délelőtti körözés során is 0.6 másodpercet vert a másik Renault-pilóta, Vitalij Petrov idejére, délután meg egy 1:20.942-es körrel bejött a második helyre – ő volt sokáig az egyetlen, aki Fernando Alonsón (1:20.493) kívül 1:21 alá tudta szorítani az idejét, az első és második helyezett mögött Michael Schumacher állt.

A délelőtti etapban a világbajnoki címvédő Sebastian Vettel volt a legaktívabb (61 kör), Buemi (53) és Alonso (49) előtt; Lewis Hamilton alkatrész-ellátási gondok miatt csak 16 kört tudott megtenni, Rubens Barrichello pedig a KERS-szel küszködött.

Aztán Heidfeld a délelőtti jó idejénél is tovább lépett eggyel: délután 1:20.361-es idővel villantott, elfoglalva az első helyet 80 perccel a tesztnap vége előtt. Kobajasi Kamui műszaki hiba miatt „parkolta le" a Saubert, majd Paul di Resta látogatta meg a kavicságyat, a fékgondokkal küszködő skót a 9. kanyarban csúszott ki, jött is a piros zászló.

A teszt utolsó perceiben már nem változott a Heidfeld, Alonso, M. Schumacher sorrend, a Renault német jelöltje igen meggyőző gyakorláson lett ezzel túl. A reggel a Renault még azt tudatta, hogy Heidfeld riválisa, Bruno Senna az utolsó napon még próbálkozhat – kérdés, hogy ezen változtatnak-e este a német tesztsikere után.