MTI 2020.05.25 21:08 Frissítve: 2020.05.25 21:27

Formula E: profi gamert alkalmazott, megbüntették a pilótát

Megbüntették a Formula E sorozatban szereplő Daniel Abtot, mivel saját maga helyett egy profi játékost ültetett egy online versenybe.

Daniel Abt nem kerülhette el a büntetést (Fotó: AFP)

A 27 éves pilótát arra kötelezték, hogy 8900 fontot (közel 3.5 millió forint) ajánljon fel jótékony célra, emellett természetesen diszkvalifikálták is.

Abtot Lorenz Horzing helyettesítette a szombati futamon, amelyen a harmadik helyen végzett a brit Oliver Rowland és a korábbi Formula–1-es pilóta, Stoffel Vandoorne mögött.

„Nem vettem annyira komolyan a dolgot, mint kellett volna. Nagyon sajnálom, főként azért, mert tudom, hogy a Forma E mennyi munkát tett ebbe a projektbe” – idézte a BBC honlapja a vétkest.

2020.10.25 10:49:13

F1 H. L.

Az izgalmasan induló, ám ellaposodó futamon kettős Mercedes-siker született, Verstappen lett a harmadik.

2020.10.24 13:34:27

F1 BÖRZÖLI BERNADETT

A pálya eleinte nem volt alkalmas a körözésre, de a várakozás sem zökkentette ki a címvédőt.

2020.10.24 10:12:17

Három edzésből hármat húzott be Bottas Portugáliában • Az edzés végén lengett a piros zászló.

2020.10.23 18:15:03

F1 ZSOLDOS BARNA

Infografikában mutatjuk be a Formula–1 két rekordhalmozó klasszisának pályafutását.

2020.10.23 13:56:35

F1 I. SZ.

Kétszer lengett a piros zászló, nem volt idejük a csapatoknak versenyszimulációra.