Formula-1: Sürgősen ki kell deríteni, mi a baja az autómnak - Webber

2011.03.29. 15:33
Címkék
Mark Webber roppant csalódott volt amiatt, hogy nem tudta megjavítani az eddigi legjobb F1-es eredményét hazai pályán, és a Sebastian Vettelt győzelemhez segítő Red Bull-Renault-val ő csak ötödik lett Melbourne-ben. Csapatát arra kérte, vizsgálja meg az autóját, s megígérte: ő is tesz majd azért, hogy gyorsabb legyen.

„Seb autója bebizonyította, hogy nagyon jó az idei konstrukciónk, és hogy kiváló munkát végeztek a srácok Milton Keynesben, a csapat főhadiszállásán. Ám az én autómmal súlyos gondok voltak, és a telemetriai adatok alapján arra jutottunk, hogy sürgősen le kell vetkőztetni a kocsit, s alaposan megvizsgálni, mert valami nagyon rossz. Nincs kedvem ilyen hibás géppel még több ugyanolyan rémes hétvégi száguldáshoz, mint a mostani volt" – mondta Webber.

Az ausztrál elmondta, hogy ő egyáltalán nem használt KERS-t a hét végén, csak Vettel autójában próbálta ki az istálló. Ugyanakkor az ausztrál is úgy véli, hogy a Malajziai Nagydíjon már muszáj lesz bevetni a mozgási energiát eltároló, majd az egyenesekben az autót gombnyomásra plusz 80 lóerővel segítő rendszert.

Webber egyébként jelezte, nemcsak a négykerekűjétől vár javulást a következő versenyen, hanem saját magától is.

„Önkritikus vagyok, és tudom, hogy az Ausztrál Nagydíjon messze voltam attól az eredménytől, amelyet az autómmal elérhettem volna. Remélem, Malajziában a gumik is másképpen viselkednek, és közelebb kerülök Sebhez" – mondta Webber.

Legfrissebb hírek

Május 6-án válik ismertté a budapesti BL-finálé párosítása

Bajnokok Ligája
6 perce

Feczkó Csanád és Andrási Márton hamar búcsúzott az Európa-bajnokságtól

Egyéb egyéni
8 perce

Majoross Gergely: A közösségnek is pluszt adhatunk

Jégkorong
14 perce

NBA: Stephen Curry vezérletével fordított a GSW Los Angelesben

Amerikai sportok
57 perce

Bor Barna: Tud ez a csapat! – kezdődik az Európa-bajnokság

Egyéb egyéni
1 órája

NHL: ismét eljutott ötven győzelemig a Dallas

Amerikai sportok
1 órája

NS-kerekasztal: jobb formában van a Győr – döntetlen várható az ETO–Fradin

Labdarúgó NB I
2 órája

Csütörtöki sportműsor: Európa-liga- és Konferencialiga-negyeddöntő

Minden más foci
9 órája
Ezek is érdekelhetik