nemzetisport.hu 2019.06.10 19:03

F1: több mint 12 ezer szavazat, így látták Vettel esetét olvasóink

Mint arról beszámoltunk, Sebastian Vettelt hiába intették le elsőként a Kanadai Nagydíjon, mégis Lewis Hamiltoné lett a győzelem, mivel a német pilótát 5 másodperces büntetéssel sújtották a versenybírók kanyarlevágása miatt. Olvasóinat arra kértük, hogy szavazzanak, szerintük is valóban büntetést érdemelt-e a manőver – eléggé megosztó eredmény született.

A Kanadai Nagydíj 48. körében Vettel hibázott, így le kellett vágnia a négyes kanyart, majd veszélyesen tért vissza a pályára, amiért az ideális íven haladó Hamiltonnak lassítania kellett. A sportfelügyelők úgy ítélték meg, hogy az eset miatt öt másodperces büntetést rónak ki a négyszeres világbajnokra. A Mercedes brit pilótája, Lewis Hamilton a verseny hátralevő részében végig közel autózott Vettelhez, és mivel öt másodpercen belül volt tőle a leintéskor, ő nyerte meg a versenyt.

VIDEÓN AZ ESET

A történtek után szavazás keretében olvasóink is elmondhatták véleményüket Vettel manőveréről, a többség szerint nem kellett volna megbüntetni a Ferrari pilótáját.

Összesen 12 142 szavazat érkezett, amelyből 5769-en szavaztak arra, hogy Vettel kanyarlevágása nem ért büntetést. 4015-en értettek egyet a sportbírók döntésével, míg 2358 embert nem érdekli a „száguldó cirkusz”.

Ön szerint jogos volt Sebastian Vettel büntetése?

F1 ZSOLDOS BARNA

NS-VÉLEMÉNY. Mindig is voltak és mindig is lesznek kiemelkedő csapatok.

2019.06.23 12:14:17

F1 nemzetisport.hu

Hamilton 36 pontra növelte az előnyét a vb-összetettben • Vettel az 5. helyig jött előre.

2019.06.22 13:31:21

A brit 1:28.319-es körrekorddal lett első, míg a két McLaren az ötödik és hatodik helyet szerezte meg.

2019.06.22 08:43:47

A finn 41 ezreddel végzett Hamilton előtt, a Ferrarik lemaradása csaknem 5 tized az időmérő előtt.

2019.06.21 13:04:45

A brit úgy lett második, hogy nem futott gyors kört a lágyon, a két Ferrari hátránya 6-7 tized.