F1: Senkit sem érdekel, ha Rosberg lesz a bajnok – Ecclestone

2016.10.22. 00:17
Bernie Ecclestone szerint csak Nico Rosberg és a Mercedes örülne neki, ha a német nyerné meg az idei F1-es vb-t.


„Ha Nico lesz a bajnok, ő és a Mercedes boldog lesz, de a sportágnak valószínűleg nem tesz jót. Senki sem fog foglalkozni vele, nincs miről írni. Még a németeket sem hozza lázba annyira, mintha most Lewis fordítana" – mondta Ecclestone a Daily Mailnek.
„Ha Nico lesz a bajnok, ő és a Mercedes boldog lesz, de a sportágnak valószínűleg nem tesz jót. Senki sem fog foglalkozni vele, nincs miről írni. Még a németeket sem hozza lázba annyira, mintha most Lewis fordítana" – mondta Ecclestone a Daily Mailnek.

Az F1 gazdasági vezetője szerint Rosberg túlságosan unalmas a pályán kívül, ezért nem szerez rajongókat magának vagy a sportágnak. Szerinte a mai pilóták el vannak kényeztetve.

„Még Kimi is izgalmasabb Nicónál. Túl sokat keresnek, nincs mitől félniük, túl kényelmesek. Talán versenyről versenyre kellene fizetni őket, ezt tényleg meg kell vizsgálnunk. Túl egyszerűvé vált a pilóták élete" – mondta Ecclestone.

Legfrissebb hírek

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
36 perce

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
15 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
20 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
23 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik