Ricciardo az élről indul, az autót törő Verstappen hátulról

2016.05.28. 13:50
Daniel Ricciardo élete első pole pozícióját szerezte meg
Nem volt szemfényvesztés a Red Bull a Monacói Nagydíj csütörtöki szabadedzésén, Daniel Ricciardo megszerezte élete első pole pozícióját. Mögüle a két Mercedes rajtolhat Nico Rosberg, Lewis Hamilton sorrendben, majd Sebastian Vettel következik a Ferrarival. Az időmérő legnagyobb vesztese a két héttel ezelőtti Spanyol Nagydíjat megnyerő Max Verstappen, aki az első szakaszban a falnak ütközött a Red Bull-lal, ezért csak az utolsó sorból indulhat a vasárnap 14 órakor kezdődő versenyen.

Daniel Ricciardo csütörtökön a leggyorsabb volt Monacóban, szombaton a szabadedzésen nem volt igazán gyors köre, s az időmérő első szakaszában sem mutatott semmi különöset. Aztán a második etapban szuperlágy gumikon már megmutatta, milyen gyors is tud lenni, ráadásul mivel azokon futotta gyorsabb körét, a versenyt azokon kezdheti, így stratégiai előnybe is kerülhet riválisaival szemben, hiszen nem kell a leggyorsabban kopó keveréket bevetnie.

S mivel a harmadik szakaszban a hétvége leggyorsabb körét futva karrierje első pole pozícióját is megszerezte, ezt a fórt az élről indulva élvezheti.

A két Mercedes ott lesz a sarkában, Nico Rosberg és a harmadik szakaszban motorhibával küszködő, végül azon felülkerekedő Lewis Hamitlon indul majd a Red Bull-pilóta mögül.

A harmadik szabadedzést az élen záró Sebastian Vettel a második sorból indulhat, immár a második hétvége bizonyítja, hogy a Ferrari az erősorrend harmadik fokára csúszott vissza.

A harmadik sorból a feltámadó Force Indiával Nico Hülkenberg és az egész hétvégén biztatóan teljesítő Toro Rossóval Carlos Sainz Jr. indulhat, utóbbi Kimi Räikkönen váltócsere miatt öt rajthelyes büntetésének köszönheti, hogy előrébb került.

Az edzés nagy vesztese a barcelonai győztes Max Verstappen, aki az első szakaszban a szalagkorlátnak csapta autóját, és a 21. rajtkockából kell indulnia.

A 78 körös verseny vasárnap 14 órakor kezdődik.

MONACÓI NAGYDÍJ, AZ IDŐMÉRŐ VÉGEREDMÉNYE
1. Daniel Ricciardo ausztrál Red Bull-TAG Heuer 1:13.622 átlag: 163.174 km/ó
2. Nico Rosberg német Mercedes 1:13.791 0.169 mp h.

3. SZAKASZ

15.11 Ricciardo élete első pole pozíciójával az élről rajtolhat Monacóban!

15.10 Hamilton 1:13.942-vel harmadik, Rosberg sem tudta megelőzni Ricciardót.

15.09 Hülkenberg a negyedik helyre jött fel. Hamilton begyorsult.

15.06 Hamilton gyors körön, a többiek kivezetőn. El is vette a gázt. Nem működik jól az autója?

15.05 Ricciardo, Rosberg, Vettel, Räikkönen, Hülkenberg, Sainz, Kvjat, Alonso, Pérez, Hamilton a sorrend.

15.04 Hamilton újra a pályán.

15.03 Rosberg válaszolhat, első szektorideje jobb volt, de 291 ezreddel kikapott.

15.02 Ricciardo 1:13.622-vel az élen! Vettel 930 ezredet kapott.

15.01 Hülkenberg 1:15.120-szal az élen a szuperlágy gumikon.

15.00 A másik kilenc pilóta a pályán, Hülkenberg és Pérez szuperlágy gumikon.

14.59 Azt hitték, sikerült megjavítani a problémát, de úgy tűnik, visszatért.

14.58 Hamilton autója megállt a bokszból indulva. Nincs erő. Volt már ilyen korábban is a Mercedesével.

22. Nasr idő nélkül

14.51 Végül a 11. helytől lefelé Bottas, Gutiérrez, Button, Massa, Grosjean, Magnussen sorrend alakult ki.

14.50 Bottas, Massa, Button, Grosjean, Gutiérrez, Magnussen a sorrend a kiesőzónában. Pérez a 10.

Rosberg 13 ezreddel megelőzte Hamiltont az ultralágy gumikon. 1:14.043-mal vezet.

14.49 Vettel ultralágyon feljött a 2. helyre.

14.47 Ricciardo szuperlágy gumikon feljött a második helyre. Ezeken a gumikon kell rajtolnia a futamon, nem ultralágyon.

14.46 Massa a 11., Bottas a 13. helyre jött be. Rosberg kijött a pályára, s Verstappenhez hasonlóan hozzáért az uszodánál a szalagkorláthoz, az ő autója nem sérült meg, ment tovább.

14.42 A két Williams csak most indult el, mellettük Button, Grosjean, Gutiérrez és Magnussen kieső helyeken.

14.40 Hamilton és Vettel közé Rosberg és Ricciardo is bejött. Räikkönen a hetedik a két Toro Rosso mögött.

14.39 Lassú melegítő körök után Kvjat 1:14.819-et, Sainz 1:14.805-öt ment. Vettel 1:14.555-tel az élen, Hamilton őt is megveri 1:14.056-tal. Feltekerték a Mercedest.

14.35 Persze először be kell jutni a harmadik szakaszba. A két Toro Rosso kezdte a száguldást.

14.34 Verstappen balesete és Räikkönen büntetése miatt a Red Bull és a Ferrari is egy autóval támadhatja a Mercedest a pole-csatában.

1. SZAKASZ

14.29 Az első 14 egy másodpercen belül zárt, de az élen a Mercedes pilótái nem erőlködtek túlságosan.

14.28 Lejárt az idő, Ericsson, Palmer, Haryanto, Wehrlein, Verstappen és Nasr a hat kieső.

14.27 Pérez és Hülkenberg az 5. és a 6. helyen.

14.25 Ericsson megelőzte Magnussent, aki gyorsan visszaelőzte. Viszont a dánt vizsgálják, mert piros lámpánál hagyta el a bokszutcát.

14.23 Alonso az első mért körével a 13. helyen. Ericsson veszélyben, előtte Magnussen és Grosjean áll.

14.21 Elkezdődött az utolsó hat és fél perc.

14.20 Nasr, Verstappen a két biztos kieső. Rajtuk kívül Palmer, Wehrlein, Haryanto és az idő nélkül álló Alonso áll a veszélyeztetett zónában.

14.18 Verstappen a jobb első kerékkel a szalagkorlátnak ment, eltört a felfüggesztése, irányíthatatlanná vált az autó, ezért ment neki egyenesen a szalagkorlátnak.

14.15 Verstappen az uszoda után a falnak ütközött, piros zászló. Összetörte a Red Bullt, amellyel a kerékvetőre futott.

14.14 Ricciardo az utolsó szektorban verhetetlen a hét végén, de lila részideje csak a 4. helyhez volt elég.

14.13 A két Williams 1:15.609-os időt ment 0 ezredre azonosat. Vettel 1:14.610-zel az élen.

14.12 A két Red Bull felvezető körön, csak Alonsónak nincs mért köre rajtuk kívül – és persze Nasrnak.

14.11 Vettel 419 ezredes hátránnyal harmadik, Kvjat alig maradt el tőle.

14.10 Hamilton 1:14.831-gyel kezdett. Rosberg 42 ezreddel kikapott tőle.

14.09 Az élcsapatoktól a harmadik szabadedzésen láttuk, hogy az első mért kört nem nyomják meg, most is lassabb körrel kezdtek a Mercedesek és Vettel.

14.08 Hivatalosan eltelt négy perc, még nincs mért kör. Már van, Gutiérrez 1:17.126-tal vezetett Grosjean 1:16.6-os köréig.

14.06 Megint zöld a lámpa, dugó van a bokszutcában.

14.05 Egy perc múlva újraindul az edzés.

14.03 Hamilton, Rosberg, Massa és Bottas már két kört megtett ezeken az ultralágy gumikon, a többiek egyet, a Red Bullok és a Toro Rossók nem jöttek ki a bokszból. Mért köre senkinek sincs.

Nico Rosberg nyerte meg a legutóbbi három futamot – sikerül-e a pole-ból indulnia a negyediken? (Fotó: Action Images)

14.02 Már csak a két Red Bull, a két Toro Rosso és Alonso vár a bokszban, a többiek a pályán száguldanak.

Nasr autója elfüstölt az alagútból kifelé jövet, piros zászló.

14.01 A monacói paddockban feltűnt a helyi focicsapat korábbi edzője, a Leicester Cityvel angol bajnoki címet nyerő Claudio Ranieri, aki imádja az F1-et.

14.00 Elindult az óra, 18 perces a szakasz, hatan esnek ki.

ELŐZMÉNYEK

13.57 Facebook-játékunkban a Magnussen–Gutiérrez, a Bottas–Button és a Verstappen–Räikkönen csaták győzteseit kellett megtippelni, a Verstappenre szavazók előnybe kerültek Räikkönen büntetése miatt.

13.55 Az év legfontosabb időmérője következik, aki ugyanis az élről rajtol, csak nagy hibával bukhatja el a győzelmet. S ha hozzávesszük, hogy van esély a Mercedes legyőzésre, extra izgalmasnak is ígérkezik a kvalifikáció.

13.53 Csodás az idő, süt a nap, a levegő 21, az aszfalt (a nem árnyékos helyeken) 41 fokos.

13.52 Kimi Räikkönen autójában váltót cseréltek, így a finn öt rajthelyet veszít az időmérőn elért pozíciójához képest.

13.50 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan indul a Monacói Nagydíj időmérője!