F1: Hamiltont kiütötték, Rosberg gyönyörűen énekelt – legek

2016.10.24. 12:00
Lewis Hamilton öt futam után nyert ismét az F1-ben, Max Verstappen és Kimi Räikkönen kiesett az Amerikai Nagydíjon Austinban. A tényeket már ismerjük, most jöjjenek az F1-legek!

A legkékebb kék zászló:A legkékebb kék zászló:

Sebastian Vettel védjegyévé vált a kék zászló, szinte nem telik el úgy verseny, hogy amikor utolér egy lekörözött versenyzőt, ne mondaná a csapatrádióban, hogy KÉK ZÁSZLÓ! Most aláírattak vele egyet.

A legkirályabb sisak:

Daniel Ricciardo a híres amerikai kaszkadőrre, Evel Knievelre emlékezett az alábbi bukósisakkal. Pofás kis darab.

A hétvége legmenőbb celebje:

Kétségtelen, hogy a híres színész, a 300-ban is szerepelt Gerard Butler a hétvége embere. Óriási megtiszteltetés érte, amikor Daniel Ricciardo – lassan már szokás szerint – megkínálta egy pohá…, akarjuk mondani, egy cipő itallal! Butler pezsgő helyett Red Bullt kapott.

A legidegesebb pilóta:

Ki más, mint szegény Kimi Räikkönen… A finn világbajnok egy elrontott kerékcsere miatt nullázott, a 4. helyről kellett feladnia a futamot. Érthetően nem volt túl boldog az eset után a bokszutcában. Engem veszel, te…?

A legbalszerencsésebb versenyző

Ugye mindannyiunkkal megtörtént már, hogy akkor akartunk ügyet intézni, amikor éppen ebédidő volt? Nos, így volt most ezzel Max Verstappen is. A fiatal holland félreértette, mikor kell kimennie a bokszba, hamarabb érkezett, kapkodás lett belőle, aztán még a motor is megadta magát. A verseny közben Rosberget üldözve azt mondta a rádióban: „Nem azért vagyok itt, hogy negyedik legyek.” Utólag aligha bánta volna.

De mondhatnánk éppen Jenson Buttont is, aki így figyelte a Q2-t.

A leggyönyörűbb hang:

Lehet, hogy Nico Rosberg befejezi pályafutását, és mostantól minden erejét a következő évi Eurovíziós Dalfesztivál felkészülésére fordítja. 2010 után ismét nagy esélyessé lépne elő Németország. Egy biztos: benne van az iksz, és még a tánctudása sem piskóta!

A legötvenesebb pilóta:

Lewis Hamilton 50. futamgyőzelmét aratta, eggyel van már csak előtte az örökranglistán a második helyen álló Alain Prost (akit egy másik kategóriában megfosztott rekordjától). A brit öt futam után nyert ismét. De hogyan reagáltak erre a Rosberg-fanok? Így!

És ahol a Ferrari a teljes mezőnyt megverte (csak néhány szuperlágy gumi kellett hozzá):